Ліквідація підприємств

Ликвидация предприятий. Юридическая консультация – юридическая компания Доминанта

Створення та розвиток власного бізнесу — це тривалий, копіткий і багатоетапний процес. Але набагато складнішою є процедура ліквідації підприємства. У виняткових умовах ліквідація може бути єдиним правильним виходом, щоби припинити фінансово-господарську діяльність з мінімальною кількістю втрат.

Процедура ліквідації юридичних осіб в Україні регулюється такими нормативно-правовими актами:

 • Цивільним і Господарським кодексами;
 • ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»;
 • ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (якщо ліквідація здійснюється через банкрутство);
 • ЗУ «Про господарські товариства» та інші.

Цивільний кодекс України визначає ліквідацію, як процес припинення діяльності організації у результаті ліквідаційних дій або реорганізації. Ліквідаційні дії включають в себе комплекс заходів із припинення прав та обов’язків юридичної особи.

Якщо засновники або власник підприємства приймають рішення про його ліквідацію, вони можуть зробити це самостійно або звернутися за допомогою до професіоналів. Послуги  з ліквідації підприємства, які надають юристи АО «КФ «Домінанта» — це повний супровід процедури припинення діяльності юридичної особи, від самого початку й до внесення відповідного запису до державного реєстру.

Ліквідація підприємства за рішенням

Процес ліквідації є однаковим для всіх організаційно-правових форм діяльності підприємств. Так, ліквідація можлива на підставі рішення власників товариства, судового рішення або рішення компетентного органу.

Ліквідація підприємства за рішенням власників починається з грамотного оформлення такого рішення. Потім необхідно внести інформацію про рішення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, провести розрахунок з кредиторами, звільнити працівників. Крім того, обов’язковим етапом є зняття підприємства з обліку податкової та Пенсійного фонду. Завершальним етапом процедури ліквідації слідує передача документації в архів і виключення з реєстру.

Загалом ліквідація — це дуже об’ємний, комплексний і трудомісткий процес, але делегуючи всі турботи фахівцям Адвокатського об’єднання «КФ «Домінанта», ви можете заощадити свої сили та час. Етапи співпраці з фахівцями нашої юридичної компанії в рамках послуги ліквідації підприємства:

 1. Консультація юриста.
 2. Підписання договору про надання юридичних послуг.
 3. Отримання необхідної інформації та повноважень від клієнта.
 4. Ліквідація підприємства та передача клієнту готового результату.

Вартість юридичних послуг АО «КФ «Домінанта» з ліквідації підприємств починається від 7 400 гривень (залежно від обсягу та рівня складності робіт).

Експрес-ліквідація підприємства

Процедура закриття підприємства згідно з усіма вимогами законодавства займає від 2-х місяців, а іноді затягується на рік і більше. Ідеальною альтернативою в таких ситуаціях є експрес-ліквідація. У такому разі власник бізнесу переоформляє своє підприємство на іншу особу, а наші юристи забезпечують комплексний супровід процесу купівлі-продажу корпоративних прав — знаходять нового власника та готують усі документи.

У результаті вам не доведеться самостійно припиняти діяльність підприємства, проходити перевірки в органах Пенсійного фонду та податкової, проводити інвентаризацію, розраховуватися з кредиторами і працівниками, а також організовувати передачу документації в архів.

Етапи співпраці з фахівцями АО «КФ «Домінанта» в рамках експрес-ліквідації підприємства:

 1. Консультація юриста.
 2. Вивчення інформації про діяльність підприємства, податкової звітності та балансу.
 3. Визначення вартості послуг.
 4. Організація переоформлення підприємства та купівлі-продажу корпоративних прав.
 5. Реєстрація змін у реєстрі юридичних осіб.
 6. Проведення ліквідації підприємства.

Вартість послуг з експрес-ліквідації залежить від обсягів фінансової діяльності, тривалості існування підприємства, наявності заборгованості та починається від 37 000 гривень.

Реорганізація юридичної особи

Для зміни організаційно-правової форми (наприклад, з приватного підприємства на товариство з обмеженою відповідальністю), консолідації активів декількох підприємств в одному або виділення в кілька, учасники юридичної особи можуть прийняти рішення про її реорганізацію. Крім того, реорганізація також є одним із способів ліквідації підприємства та здійснюється за допомогою злиття, приєднання, виділення або перетворення:

 • в результаті злиття кількох підприємств виникає нова організація, до якої переходять усі права й обов’язки попередників;
 • приєднання полягає в тому, що одне або кілька підприємств вливаються в уже існуючу юридичну особу, до якої переходять усі права й обов’язки;
 • перетворення підприємства дозволяє змінити організаційно-правову форму власності.

Реорганізація юридичної особи являє собою комплексний процес, який вимагає спеціальних знань і досвіду, а також суворого дотримання всіх передбачених законодавчими нормами процедур. Так, найбільш правильним рішенням буде скористатися послугами юристів, які допоможуть вам обрати найоптимальніший варіант проведення реорганізації та скористаються всіма перевагами обраної стратегії.

Етапи співпраці з юристами АО «КФ «Домінанта» в рамках реорганізації юридичної особи:

 1. Консультація юриста.
 2. Вибір пакета послуг і підписання договору.
 3. Отримання необхідної інформації та повноважень від клієнта.
 4. Завершення процедури реорганізації та передача результату клієнтові.

У рамках процедури реорганізації наші фахівці пропонують кілька видів співробітництва. Вартість залежить від обсягу виконуваної роботи та починається від 10 400 гривень.

Останні новини

 • Податкова амністія капіталів — чи варто виводити активи з тіні - Юридична компанія «Доминанта»

  Податкова амністія капіталів — чи варто виводити активи з тіні

  Ідея амністії капіталів активно обговорювалася останні п’ять років, проте дійти згоди з даного питання вдалося лише в 2021 році, а 21 липня набув чинності відповідний закон № 1539-ІХ. З метою стимулювання детінізації доходів громадян ним були внесені зміни до Податкового кодексу та введено процедуру одноразового добровільного декларування фізичними особами належних їм активів. Одночасно, законом № 1542-IX були внесені необхідні зміни до кримінального та кримінально-процесуального кодексів з метою виключити можливість притягнення до відповідальності за ухилення від сплати податків осіб, що скористаються можливістю спеціального декларування.

  Кобзов Максим Олексійович

  партнер, адвокат

  Детальніше
 • Структуру власності для юридичних осіб затверджено. Бенефіціарам підготуватись! - Юридична компанія «Доминанта»

  Структуру власності для юридичних осіб затверджено. Бенефіціарам підготуватись!

  Трохи більше ніж півтора роки тому в ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (далі за текстом також – Закон про реєстрацію) з’явилося поняття «структури власності» юридичної особи. Міністерство фінансів України 19 березня 2021 року затвердило Положення про форму та зміст структури власності (надалі — Положення), яке опубліковане в Урядовому кур’єрі 11 червня 2021 року та вступить в силу з 11 липня 2021 року.

  Ющенко Олексій Петрович

  керівник корпоративної практики, адвокат

  Детальніше
 • Підприємцям приготуватись - Юридична компанія «Доминанта»

  Підприємцям приготуватись

  Ми вже не одноразово звертались до теми РРО в діяльності ФОПів, проте наразі Міністерство фінансів підкинуло черговий привід.

  Так, ще з 2000 року закон про РРО зобов’язував суб’єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції, вести у встановленому порядку облік товарів за місцем їх реалізації та зберігання, реалізовувати тільки обліковані товари.

  Ющенко Олексій Петрович

  керівник корпоративної практики, адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто