Ліквідація підприємств

Ликвидация предприятий. Юридическая консультация – юридическая компания Доминанта

Створення та розвиток власного бізнесу — це тривалий, копіткий і багатоетапний процес. Але набагато складнішою є процедура ліквідації підприємства. У виняткових умовах ліквідація може бути єдиним правильним виходом, щоби припинити фінансово-господарську діяльність з мінімальною кількістю втрат.

Процедура ліквідації юридичних осіб в Україні регулюється такими нормативно-правовими актами:

 • Цивільним і Господарським кодексами;
 • ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців»;
 • ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» (якщо ліквідація здійснюється через банкрутство);
 • ЗУ «Про господарські товариства» та інші.

Цивільний кодекс України визначає ліквідацію, як процес припинення діяльності організації у результаті ліквідаційних дій або реорганізації. Ліквідаційні дії включають в себе комплекс заходів із припинення прав та обов’язків юридичної особи.

Якщо засновники або власник підприємства приймають рішення про його ліквідацію, вони можуть зробити це самостійно або звернутися за допомогою до професіоналів. Послуги  з ліквідації підприємства, які надають юристи АО «КФ «Домінанта» — це повний супровід процедури припинення діяльності юридичної особи, від самого початку й до внесення відповідного запису до державного реєстру.

Ліквідація підприємства за рішенням

Процес ліквідації є однаковим для всіх організаційно-правових форм діяльності підприємств. Так, ліквідація можлива на підставі рішення власників товариства, судового рішення або рішення компетентного органу.

Ліквідація підприємства за рішенням власників починається з грамотного оформлення такого рішення. Потім необхідно внести інформацію про рішення в Єдиний державний реєстр юридичних осіб, провести розрахунок з кредиторами, звільнити працівників. Крім того, обов’язковим етапом є зняття підприємства з обліку податкової та Пенсійного фонду. Завершальним етапом процедури ліквідації слідує передача документації в архів і виключення з реєстру.

Загалом ліквідація — це дуже об’ємний, комплексний і трудомісткий процес, але делегуючи всі турботи фахівцям Адвокатського об’єднання «КФ «Домінанта», ви можете заощадити свої сили та час. Етапи співпраці з фахівцями нашої юридичної компанії в рамках послуги ліквідації підприємства:

 1. Консультація юриста.
 2. Підписання договору про надання юридичних послуг.
 3. Отримання необхідної інформації та повноважень від клієнта.
 4. Ліквідація підприємства та передача клієнту готового результату.

Вартість юридичних послуг АО «КФ «Домінанта» з ліквідації підприємств починається від 7 400 гривень (залежно від обсягу та рівня складності робіт).

Експрес-ліквідація підприємства

Процедура закриття підприємства згідно з усіма вимогами законодавства займає від 2-х місяців, а іноді затягується на рік і більше. Ідеальною альтернативою в таких ситуаціях є експрес-ліквідація. У такому разі власник бізнесу переоформляє своє підприємство на іншу особу, а наші юристи забезпечують комплексний супровід процесу купівлі-продажу корпоративних прав — знаходять нового власника та готують усі документи.

У результаті вам не доведеться самостійно припиняти діяльність підприємства, проходити перевірки в органах Пенсійного фонду та податкової, проводити інвентаризацію, розраховуватися з кредиторами і працівниками, а також організовувати передачу документації в архів.

Етапи співпраці з фахівцями АО «КФ «Домінанта» в рамках експрес-ліквідації підприємства:

 1. Консультація юриста.
 2. Вивчення інформації про діяльність підприємства, податкової звітності та балансу.
 3. Визначення вартості послуг.
 4. Організація переоформлення підприємства та купівлі-продажу корпоративних прав.
 5. Реєстрація змін у реєстрі юридичних осіб.
 6. Проведення ліквідації підприємства.

Вартість послуг з експрес-ліквідації залежить від обсягів фінансової діяльності, тривалості існування підприємства, наявності заборгованості та починається від 37 000 гривень.

Реорганізація юридичної особи

Для зміни організаційно-правової форми (наприклад, з приватного підприємства на товариство з обмеженою відповідальністю), консолідації активів декількох підприємств в одному або виділення в кілька, учасники юридичної особи можуть прийняти рішення про її реорганізацію. Крім того, реорганізація також є одним із способів ліквідації підприємства та здійснюється за допомогою злиття, приєднання, виділення або перетворення:

 • в результаті злиття кількох підприємств виникає нова організація, до якої переходять усі права й обов’язки попередників;
 • приєднання полягає в тому, що одне або кілька підприємств вливаються в уже існуючу юридичну особу, до якої переходять усі права й обов’язки;
 • перетворення підприємства дозволяє змінити організаційно-правову форму власності.

Реорганізація юридичної особи являє собою комплексний процес, який вимагає спеціальних знань і досвіду, а також суворого дотримання всіх передбачених законодавчими нормами процедур. Так, найбільш правильним рішенням буде скористатися послугами юристів, які допоможуть вам обрати найоптимальніший варіант проведення реорганізації та скористаються всіма перевагами обраної стратегії.

Етапи співпраці з юристами АО «КФ «Домінанта» в рамках реорганізації юридичної особи:

 1. Консультація юриста.
 2. Вибір пакета послуг і підписання договору.
 3. Отримання необхідної інформації та повноважень від клієнта.
 4. Завершення процедури реорганізації та передача результату клієнтові.

У рамках процедури реорганізації наші фахівці пропонують кілька видів співробітництва. Вартість залежить від обсягу виконуваної роботи та починається від 10 400 гривень.

Останні новини

 • Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії - Юридична компанія «Доминанта»

  Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії

  Згідно даних Київської школи економіки (KSE) cтаном на кінець серпня розмір прямих збитків завданий інфраструктурі України внаслідок військових дій рф становить 113,5 млрд дол. США. І хоча війна ще не закінчилась, проте перемога вже близько, а саме тому відразу постає питання які механізми відшкодування понесеної шкоди існують та куди звертатися аби мати можливість отримати таке відшкодування?

  В статті наш адвокат – Юлія Маршук проаналізує можливі адміністративні та судові (національний, міжнародний) механізми відшкодування понесеної шкоди. 

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше
 • Як бізнесу відобразити в обліку знищене, пошкоджене майно внаслідок воєнних дій - Юридична компанія «Доминанта»

  Як бізнесу відобразити в обліку знищене, пошкоджене майно внаслідок воєнних дій

  Повномасштабна війна в Україні триває вже понад півроку і від неї потерпає бізнес на всій території України. Так, навіть Одеська область неодноразово зазнавала численних ракетних обстрілів, внаслідок яких були зруйновані склади та зерносховища.

  Тож перед бізнесом постає питання: що робити, і як це відобразити в своєму обліку, щоб не наражати себе на небезпеку донарахування податків.

  На які моменти варто звернути увагу розповідає наш юрист – Олексій Ющенко, керівник корпоративної практики, адвокат.

  Ющенко Олексій Петрович

  керівник корпоративної практики, адвокат

  Детальніше
 • Призупинення трудового договору: більше питань ніж відповідей - Юридична компанія «Доминанта»

  Призупинення трудового договору: більше питань ніж відповідей

  Ескалація військової агресії росії одним із наслідків мала деструктуризацію ринку праці. Багато підприємств фактично зупинили свою роботу або перемістились до іншої області, втратили масштаб і т.д., а працівники, тікаючи від війни іноді полишали робочі місця навіть без попередження. 
  Тому розповсюдженим у трудових відносин стало призупинення трудового договору. Які нормативні акти це врегулювали та які на сьогоднішній день найбільш гострі питання виникли з юридичної точки зору як у працівника, так і роботодавця. Юрист Олексій Ющенко піготував відповіді на ці питання. 

  Ющенко Олексій Петрович

  керівник корпоративної практики, адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто