Реєстрація торгових марок

Реєстрація торгової марки. Юридична консультація - юридична компанія Домінанта

Навігація по сторінці

Якщо ви хочете легально розвивати бізнес в Україні, потрібно пройти законну процедуру реєстрації в Державному підприємстві «Український інститут інтелектуальної власності» (Укрпатент).

Для чого потрібна реєстрація торгової марки?

Офіційна процедура реєстрації дасть змогу отримати виняткові права на застосування торгової марки. Вони дадуть можливість вам вільно використовувати товарний знак, виключать його протиправне використання та копіювання третіми особами.

З одного боку, ваша компанія стане впізнаваною, отримає ім’я та хорошу репутацію. З іншого боку, товарний знак стане гарантованим захистом прав перед конкурентами. Крім того, реєстрація торгової марки в Україні — неодмінна умова для отримання унікального домену в зоні .ua.

Власний товарний знак забезпечить необхідну основу для успішного розвитку бізнесу в Україні. Адже тільки володіючи унікальною торговою маркою, ви можете розраховувати на роялті, створення франшизи для масштабування бізнесу, спрощений порядок видачі кредитів і вихід на іноземні ринки (за допомогою реєстрації міжнародної торгової марки).

Замість легального торгового знака можна використовувати й незареєстроване позначення, але за такої умови настання виняткових прав не відбувається. У будь-який момент ваші права можуть бути порушені.

Можливі ризики під час реєстрації торгової марки без юридичного супроводу:

  • Обрані невідповідні класи МКТП для торгової марки. Під час реєстрації необхідно вказати коректні класи із зазначенням усіх товарів і послуг — виключно вони отримають правовий захист.
  • Попередня перевірка на схожість і тотожність була проігнорована або проведена недостатньо уважно — у кращому випадку компанія лише втратить пів року на те, щоб дізнатися про існування схожих торгових марок і неможливість реєстрації власної ТМ.
  • На реєстрацію може бути подано товарний знак, який неможливо зареєструвати через невідповідність законним вимогам. Наявність назв держав, їхніх гербів або прапорів, а також загальноприйнятих позначень товарів і послуг, здатних ввести в оману споживачів.
  • Порушення термінів оплати зборів під час реєстрації ТМ.

Юридична допомога під час реєстрації торгових марок — АО «КФ «Домінанта»

Адвокатське об’єднання «КФ «Домінанта» приймає заявки на реєстрацію торгової марки та будь-яких елементів інтелектуальної власності в Україні. Надаємо всі види правової допомоги: юридична консультація, перевірка на тотожність і схожість, будь-які правові рекомендації для клієнта, збір і подача документів на реєстрацію, супровід процедури аж до отримання документів від Укрпатенту, а також послуги адвоката для захисту інтелектуальних прав у суді. 

У рамках процедури юристи АО «КФ «Домінанта» вживатимуть усіх необхідних заходів для успішної реєстрації торгової марки. Вона включає наступні етапи:

  1. Визначаються відповідні класи для реєстрації товарного знака. Наші експерти знаходять їх у Міжнародній класифікації товарів і послуг (МКТП).
  2. Попередня перевірка ТМ на подібність і тотожність. Щоб не отримати позов на свою адресу в подальшому, потрібно впевнитись у відсутності на ринку подібних або тотожних торгових марок.
  3. Оформлення заявки та оплата зборів.
  4. Подача документів в Укрпатент для реєстрації.
  5. Формальна експертиза поданих документів, перевірка на відповідність умовам.
  6. Кваліфікаційна експертиза поданої заявки, прийняття рішення про реєстрацію.
  7. Поява запису про успішну реєстрацію в офіційному бюлетені.
  8. Отримання свідоцтва про реєстрацію.

На рахунку юридичної фірми «Домінанта» —приблизно 100 зареєстрованих торгових марок. Серед них — індивідуальні та колективні марочні назви. Працюємо в цій сфері понад 18 років і накопичили багатий практичний досвід. Можемо гарантувати, що реєстрація торгової марки в співробітництві з нашими юристами буде проведена відповідно до світових стандартів юридичної практики і з урахуванням специфіки місцевого ринку.

Послуги юриста дають цілу низку важливих переваг для підприємця. Ось лише деякі з них:

  1. Ретельний та уважний підбір необхідних класів МКТП. Вибір класів у Міжнародній класифікації товарів і послуг має виняткове значення. Тільки щодо них буде здійснюватися правовий захист торгової марки. Якщо не вказати необхідний клас у процесі підготовки, зробити це в подальшому вже не вийде — якщо заявку прийняв Держпатент,  додавання нових даних є неможливим. Варто звернути увагу, що число класів, поданих до реєстрації, визначає обсяг грошових зборів за процедуру. Додавання кожного класу в заявку оцінюється в 3200–4000 гривень, залежно від способу подачі заявки — оффлайн або онлайн.
  2. Глибока перевірка існуючих ТМ на схожість і тотожність. Для визначення форми реєстрації торгової марки потрібно провести перевірку всіх ТМ, що вже зареєстровані або перебувають на реєстрації в даний момент. Наші експерти ретельно вивчать ринок і проконтролюють, щоб елементи вашої торгової марки не були схожі на інші торгові марки. Уже на цій стадії ми закладемо основи вашої індивідуальності перед аудиторією й забезпечимо впізнаваність у майбутньому.
  3. Уважна підготовка матеріалів для реєстрації. Весь обсяг реєстраційних матеріалів треба оформити з урахуванням законних вимог. В іншому випадку заявка може не пройти процедуру формальної експертизи. Фахівці АО «КФ «Домінанта» під час підготовки матеріалів спираються на Методичні рекомендації Укрпатенту. Будь-які формальні невідповідності за формою документів будуть виключені.
  4. Дотримання всіх строків і порядку оплати платежів в Укрпатент. Оплата зборів під час  реєстрації ТМ відбувається в кілька етапів. Є прописані в законі терміни оплати, і порушувати їх не можна. Інакше можливе збільшення розмірів зборів або відхилення заявки. Зокрема, квитанції про сплату державного мита необхідно відправляти в Укрпатент, адже інакше процедура реєстрації буде зупинена. Термін дії свідоцтва про реєстрацію торгової марки в Україні — 10 років. Після їх закінчення потрібно продовжити свідоцтво і сплатити відповідний збір.
  5. Контроль строків  реєстрації торгової марки. Реєстрація торгової марки займає багато часу. Законом передбачена можливість проходження процедури в прискореному форматі, але лише після закінчення трьох місяців з дати, коли була подана заявка. За прискорену реєстрацію ТМ передбачений додатковий збір - його розмір залежить від виду торгової марки і числа класів, поданих до реєстрації.

Останні новини

  • Контрольована іноземна компанія – оподаткування та звітність - Юридична компанія «Доминанта»

    Контрольована іноземна компанія – оподаткування та звітність

    З 01 січня 2022 р. набули чинності положення Податкового кодексу щодо регулювання контрольованих іноземних компаній (КІК). Отже, цей рік буде першим, за який власники таких компаній повинні будуть звітувати.

    З початку повномасштабної війни значна частка українського бізнесу була релокована за кордон. Коло наших співвітчизників, що є власниками закордонних компаній, значно розширилось, а, отже, збільшилось і коло тих, хто з отриманням статусу контролера КІК зобов’язаний звітувати перед державою та в деяких випадках сплачувати податки. Тому пропонуємо розглянути основні норми чинного законодавства в цьому питанні.

    Ющенко Олексій Петрович

    керівник корпоративної практики, адвокат

    Детальніше
  • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України  - Юридична компанія «Доминанта»

    АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

    Грицик Віталій Іванович

    керуючий партнер, адвокат

    Детальніше
  • Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії  - Юридична компанія «Доминанта»

    Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії

    Згідно даних Київської школи економіки (KSE) cтаном на кінець серпня розмір прямих збитків завданий інфраструктурі України внаслідок військових дій рф становить 113,5 млрд дол. США. І хоча війна ще не закінчилась, проте перемога вже близько, а саме тому відразу постає питання які механізми відшкодування понесеної шкоди існують та куди звертатися аби мати можливість отримати таке відшкодування?

    В статті наш адвокат – Юлія Маршук проаналізує можливі адміністративні та судові (національний, міжнародний) механізми відшкодування понесеної шкоди. 

    Маршук Юлія Сергіївна

    адвокат

    Детальніше

Контакти

Оберіть місто