Оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні

Навігація по сторінці
- За яких умов можна отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні
- Основні принципи роботи АО «КФ «Домінанта» під час оформлення посвідки на тимчасове проживання
- Підбираємо необхідні документи відповідно до підстави
- Консультуємо з питань оформлення візи типу Д за необхідної підстави
- Оформляємо відповідний поліс медичного страхування
- Дотримуємося строків подачі документів, встановлених чинним законодавством
- Реєструємо місце проживання після отримання посвідки на тимчасове проживання
- Строки оформлення посвідки на тимчасове проживання
- Поширені запитання
- Як отримати посвідку на проживання в Україні, якщо немає родинних зв’язків із громадянами України/особами, у яких уже є посвідка?
- Я хочу оформити посвідку на тимчасове проживання на підставі шлюбу з громадянином України, однак шлюб оформлений за кордоном. Чи буде це проблемою?
- На який строк я можу отримати посвідку на тимчасове проживання? Чи може вона бути продовжена?
АО «КФ «Домінанта» надає комплексні послуги юриста з отримання посвідки на тимчасове проживання в Україні. Пропонуємо повну правову підтримку для іноземних громадян, які хочуть отримати законний спосіб перебування на території країни. Посвідка на тимчасове проживання має строк дії від одного до трьох років (за винятком деяких випадків). Експерти нашої юридичної компанії допомагають з пошуком підстав, супроводжують подачу документів без черг – усе це за доступною вартістю.
У список послуг для іноземців в отриманні ПТП входять такі дії:
- Визначаємо підходящу підставу для отримання ПНП
- Збираємо необхідні документи
- Консультуємо з питань отримання візи типу Д або продовжуємо строк легального перебування в Україні для іноземця
- Супроводжуємо подачу документів до відповідного держоргану
- Супроводжуємо отримання готової посвідки на тимчасове проживання
- Супроводжуємо процедуру реєстрації місця проживання іноземного громадянина.
За яких умов можна отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні
Отримати посвідку на тимчасове проживання можна на таких підставах:
- Наявність дозволу на роботу – діє від 6 до 36 місяців;
- Возз'єднання із сім'єю (якщо члени сім'ї – громадяни України) – діє 12 місяців;
- Возз'єднання із сім'єю (якщо члени сім'ї – іноземці з чинною посвідкою на тимчасове проживання або особи, яким потрібен додатковий захист або вони є біженцями) – діє 12 місяців;
- Іноземець є засновником/учасником або бенефіціарним власником юридичної особи, зареєстрованої на території України — діє 24 місяці;
- Іноземець приїхав у країну з метою навчання – діє протягом усього строку навчання;
- Робота кореспондентом/представником іноземних ЗМІ – діє 12 місяців;
- Участь у міжнародних волонтерських та релігійних програмах – діє 12 місяців;
- Іноземець є співробітником філії зарубіжної компаній або банку – діє 12 місяців.
Основні принципи роботи АО «КФ «Домінанта» під час оформлення посвідки на тимчасове проживання
Юридична фірма «Домінанта» займається оформленням посвідок на тимчасове проживання на різних підставах. У нашому активі – понад 70 успішно отриманих документів. Пропонуємо комплексний супровід клієнта на всіх етапах процедури. Надаємо всі види адвокатських послуг та юридичної допомоги — від консультації юриста до отримання готових документів або їхнє продовження.
Ознайомтеся з ключовими особливостями роботи під час оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні:
Підбираємо необхідні документи відповідно до підстави
Існують різні підстави для отримання посвідки на тимчасове проживання й залежно від ситуації знадобиться індивідуально підібраний пакет документів. Обов'язковий перелік документів не обходиться без відповідної заяви (оформляється інспектором під час подачі документів), оригіналу закордонного паспорта та його нотаріально завіреного перекладу українською мовою.
Також у цей список входить поліс медичного страхування і квитанція, що підтверджує оплату державного мита та адміністративних платежів. Додаткові документи юристи АО «КФ «Домінанта» уточнять і підготують. Треба згадати, що всі документи іноземного зразка мають бути подані з нотаріально завіреним перекладом на українську мову. Також може знадобитися проставлення апостилю або консульська легалізація таких іноземних документів. Скористайтеся послугами адвоката і він подбає про всі нюанси.
Консультуємо з питань оформлення візи типу Д за необхідної підстави
Іноземні громадяни, яким необхідно отримати візу типу Д для оформлення посвідки на тимчасове проживання (до них відносяться всі іноземці, за винятком громадян таких країн, як: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія, Узбекистан), повинні отримати її за тією ж підставою, за якою буде отримуватися посвідка на тимчасове проживання. Якщо іноземна особа володіє діючою візою іншого типу – вона має бути анульована або можна дочекатися закінчення її строку дії й отримати нову візу необхідного типу.
Оформляємо відповідний поліс медичного страхування
Щоб подати документи для отримання ПТП, знадобиться поліс медичного страхування. Його строк дії має дорівнювати або перевищувати строк дії посвідки на тимчасове проживання, яку оформляє іноземець. З досвіду юристів «Домінанти», важливо забезпечити «запас» часу, як мінімум, на кілька місяців. Крім того, необхідно впевнитися в точній відповідності внесених у документ даних інформації по особу. Ідентифікаційний податковий номер під час оформлення поліса медичного страхування не є обов'язковим.
Дотримуємося строків подачі документів, встановлених чинним законодавством
Особам із громадянством Азербайджану, Вірменії, Білорусі, Грузії, Молдови, Росії та Узбекистану необхідно подати документи не пізніше ніж за 15 днів до закінчення законного строку перебування на території країни. Перевірку наявності «днів у запасі» можна зробити на сайті Міграційної служби України. Особам з громадянством всіх інших країн необхідно звернутися за видачею посвідки на тимчасове проживання не пізніше ніж за 15 днів до закінчення строку дії візи типу Д.
У разі закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання ііноземцю потрібно звернутись за його обміном. Строк для такого звернення – не пізніше ніж за 15 днів до закінчення його дії. Обмін посвідки на тимчасове проживання потрібен у таких випадках: під час зміни ПІБ, пошкодження документа та непридатності до використання, наявності помилок, виявлених у документі. У цих випадках звернутися потрібно не пізніше ніж протягом 1 місяця з моменту появи таких обставин.
Реєструємо місце проживання після отримання посвідки на тимчасове проживання
Протягом 1 місяця з моменту отримання посвідки на тимчасове проживання іноземцю потрібно пройти процедуру реєстрації місця проживання. Іншими словами – прописатися. Варто зазначити, що між датою видачі документа й датою його отримання може бути істотна різниця. Тому не варто затягувати з отриманням документа. Готовність посвідки на тимчасове проживання можна перевірити на сайті Міграційної служби України.
Строки оформлення посвідки на тимчасове проживання
Міграційна служба повинна видати посвідку на тимчасове проживання іноземній особі у строк до 15 робочих днів. Цей строк починається з дати подачі документів. Якщо мова йде про обмін ПТП – подача документів проводиться не пізніше ніж за 15 робочих днів до закінчення строку її дії. Заручіться правовою підтримкою АО «КФ «Домінанта» і всі строки будуть дотримані. Юристи подбають про те, щоби жодна умова чинного законодавства не була порушена.
Поширені запитання
Як отримати посвідку на проживання в Україні, якщо немає родинних зв’язків із громадянами України/особами, у яких уже є посвідка?
Ви можете отримати документ в результаті реєстрації бізнесу в Україні. Якщо Ваш вклад до статутного капіталу буде більший 100 тис. дол. США – ви зможете отримати посвідку як учасник/бенефіціар компанії, якщо менший – зможете працевлаштуватись до компанії та отримати документ як працівник.
Я хочу оформити посвідку на тимчасове проживання на підставі шлюбу з громадянином України, однак шлюб оформлений за кордоном. Чи буде це проблемою?
Ні, якщо Ваш шлюб оформлений відповідно до законодавства відповідної країни та після цього Ви апостилювати або легалізували документ (залежно від країни видачі документу). В такому разі Міграційна служба приймає іноземний документ до розгляду як і національні свідоцтва про шлюб.
На який строк я можу отримати посвідку на тимчасове проживання? Чи може вона бути продовжена?
Посвідка на тимчасове проживання видається в залежності від підстави на різні строки (поширений – 1 рік). Якщо підстава оформлення документу не змінилась, то документ обмінюється на такий же строк. Звернутись за обміном потрібно не пізніше, ніж за 15 роб. днів до дати закінчення дії посвідки.
Інші послуги міграційного права
Ключові фахівці
Останні новини
-
Працевлаштування іноземців як спосіб легалізації: як держава змінила правила гри?
Працевлаштування в українських компаніях як підстава для отримання посвідки на тимчасове проживання останніми роками за своєю популярністю напевно наблизилась до оформлення документу на підставі шлюбу. Іноземці використовували даний варіант легалізації створюючи «своє» ТОВ та отримуючи дозвіл на працевлаштування в ньому як особлива категорія іноземців (обходячи таким чином вимогу про виплату мінімум 10 мінімальних заробітних плат). Однак, попри вимоги законодавства, недобросовісна їх частина в подальшому не сплачувала податки за працевлаштовану особу/чи осіб, не вели діяльності, не подавали звітність за таку юридичну особу.
Бабійчук Анастасія Валеріївна
керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав
Детальніше -
АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України
-
Як українцям отримати статус тимчасового захисту чи біженця в Румунії?
Мільйони українців змушені були залишити свої домівки тікаючи від війни. На дату написання статті за даними ООН їх вже більше 3,5 млн. Величезна кількість людей змушена була виїжджати за кордон, не знаючи ні країну для поїздки, ні фінальну точку. Найбільша кількість переселенців, звичайно, припала на сусідні з Україною країни: Польща, Молдова, Угорщина, Словаччина, Румунія.Бабійчук Анастасія Валеріївна
керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав
Детальніше
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12