Дозвіл на роботу для іноземців

Навігація по сторінці
- Які категорії іноземців можуть працювати в Україні без дозволу?
- Оформлення дозволу на роботу в Україні
- Індивідуально підбираємо необхідні документи
- Подбаємо про дотримання вимоги про мінімальну зарплату
- Контролюємо дотримання строків оплати та подачі документів до Центру зайнятості
- Консультація юриста з питань обов'язків роботодавця щодо співпраці з Центром зайнятості та Міграційною службою
- Забезпечуємо продовження строку дії дозволу на роботу за необхідності
Депортація для іноземця і великий штраф для роботодавця — таке покарання передбачено чинним законодавством у разі працевлаштування без дозволу. Юридична компанія АО «КФ «Домінанта» пропонує повний правовий супровід для іноземної особи, яка зацікавлена в легальному оформленні дозволу на працевлаштування.
Оформлення дозволу на працевлаштування здійснює територіальний орган Державного центру зайнятості. З досвіду наших юристів, працевлаштування – одна із найпопулярніших підстав оформлення посвідки на тимчасове проживання в Україні. Скористайтеся послугами юриста АО «КФ «Домінанта» для отримання офіційного доходу на території нашої країни.
Надаємо таку юридичну допомогу щодо отримання / продовження дозволу на працевлаштування:
- Правильно визначаємо відповідну категорію іноземної особи для отримання дозволу на роботу
- Займаємося підготовкою необхідних документів і подаємо їх у центр зайнятості
- Забезпечуємо отримання виписки з наказу про видачу дозволу
- Забезпечуємо успішність перевірки здійснених платежів із боку центру зайнятості
- Добиваємося успішної видачі готового дозволу на працевлаштування
- Отримуємо завірену копію дозволу (з нею можна отримати візу типу Д і оформити посвідку на тимчасове проживання в Україні)

Які категорії іноземців можуть працювати в Україні без дозволу?
Послугами юриста АО «КФ «Домінанта» можуть скористатися всі категорії іноземних громадян. Однак, деяким із них дозвіл на роботу не потрібно, серед них:
- особи з посвідкою на постійне проживання або дозволом на імміграцію
- іноземці зі статусом біженця
- представники-професіонали сфер спорту, естради та мистецтва
- іноземці, яким потрібен додатковий захист
- особи, які працюють в іноземному морському флоті та авіакомпаніях, які працюють в Україні
- співробітники зарубіжних ЗМІ, у яких є акредитація в Україні
- особи, які працюють в аварійно-рятувальних службах і важливі для проведення робіт термінового характеру
- особи, які проводитимуть в Україні діяльність викладацького та наукового характеру – на підставі запрошення
- особи, які займаються в Україні реалізацією проектів міжнародної технічної допомоги
- гіг-фахівці у разі надання послуг резиденту Дія Сіті
Повний список іноземних осіб, яким не потрібно отримувати дозвіл на працевлаштування, описані в Законі України «Про зайнятість населення». Одним із плюсів звернення до юристів є пошук найбільш оптимальної підстави для оформлення дозволу на роботу. Наші експерти розроблять для вас оптимальний план отримання дозвільних документів.
Оформлення дозволу на роботу в Україні
Ключові особливості нашої роботи під час оформлення дозволу на роботу в Україні:
Індивідуально підбираємо необхідні документи
Залежно від категорії, до якої належить іноземний громадянин, потрібен особливий ряд документів. Стандартний перелік обмежується заявою, завіреною копією проекту трудового договору й перекладом сторінки закордонного паспорта іноземної особи, де містяться його особисті дані, а також фотографіями. Однак, є також окремі категорії осіб, яким потрібно підготувати ряд додаткових документів. Вимога стосується високооплачуваних професіоналів, засновників/учасників/бенефіціарів юросіб, які створені в Україні, випускників університетів, що входять до Топ-100 навчальних закладів у світі, а також іноземних працівників творчих професій та іноземних IT-фахівців.
Подбаємо про дотримання вимоги про мінімальну зарплату
Щоб отримати дозвіл на роботу для іноземця, роботодавцю необхідно виконати вимогу, що стосується мінімального рівня заробітної плати: особливим категоріям іноземців належить виплачувати не менше 1 мінімальної зарплати, 5 розмірів мінімальної зарплати – для іноземних найманих співробітників, які працевлаштовуються до громадських об'єднань, благодійних організацій і навчальних закладів, 10 розмірів мінімальної зарплати — для будь-яких інших найманих співробітників з числа іноземців.
Контролюємо дотримання строків оплати та подачі документів до Центру зайнятості
Коли документи будуть розглянуті державним органом, на вказану електронну адресу буде направлено витяг із наказу. У ньому міститься або причина, з якої розгляд документів призупинено, або повідомлення про те, що дозвіл видано і його необхідно оплатити. Згаданий електронний лист має важливе значення: якщо його не отримати – можливо пропустити встановлені строки для оплати (10 днів) або для подачі виправлених документів.
Коли ж дозвіл на працевлаштування іноземця буде отримано, роботодавець має 3 місяці для вирішення питання з працевлаштуванням. Не пізніше ніж через 10 днів після підписання трудового договору проводиться подача завіреної його копії до територіального органу Центру зайнятості.
Консультація юриста з питань обов'язків роботодавця щодо співпраці з Центром зайнятості та Міграційною службою
Працевлаштування іноземної особи та отримання нею посвідки на тимчасове проживання супроводжується для роботодавця появою додаткових зобов'язань. Наші юристи відстежують їхнє дотримання та виконання. Зокрема, потрібне внесення змін до дозволу на роботу, якщо змінено найменування роботодавця, була проведена реорганізація, іноземець оформив новий паспорт або був переведений на нову посаду. Також на роботодавця покладаються обов'язки щодо повідомлення Центру зайнятості та Міграційної служби України про факт дострокового звільнення іноземного співробітника. Якщо ці вимоги не будуть дотримані – роботодавцю загрожує адміністративне стягнення.
Забезпечуємо продовження строку дії дозволу на роботу за необхідності
Залежно від категорії іноземної особи дозвіл видається на наступні строки:
- для особливих категорій осіб з іноземним громадянством – до 3 років;
- для відряджених іноземних співробітників – до 3 років;
- для внутрішньокорпоративних цесіонаріїв – на весь строк дії рішення про переведення іноземного громадянина на роботу;
- для будь-яких інших іноземців - на строк до 1 року.
Якщо є підстави, а процедура була дотримана належним чином, - можливе продовження даних дозволів. Продовжувати їх можна необмежену кількість разів. Для цього необхідно звернутися не пізніше ніж за 30 днів до дати їхнього закінчення.
Інші послуги міграційного права
Ключові фахівці
Останні новини
-
Працевлаштування іноземців як спосіб легалізації: як держава змінила правила гри?
Працевлаштування в українських компаніях як підстава для отримання посвідки на тимчасове проживання останніми роками за своєю популярністю напевно наблизилась до оформлення документу на підставі шлюбу. Іноземці використовували даний варіант легалізації створюючи «своє» ТОВ та отримуючи дозвіл на працевлаштування в ньому як особлива категорія іноземців (обходячи таким чином вимогу про виплату мінімум 10 мінімальних заробітних плат). Однак, попри вимоги законодавства, недобросовісна їх частина в подальшому не сплачувала податки за працевлаштовану особу/чи осіб, не вели діяльності, не подавали звітність за таку юридичну особу.
Бабійчук Анастасія Валеріївна
керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав
Детальніше -
АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України
-
Як українцям отримати статус тимчасового захисту чи біженця в Румунії?
Мільйони українців змушені були залишити свої домівки тікаючи від війни. На дату написання статті за даними ООН їх вже більше 3,5 млн. Величезна кількість людей змушена була виїжджати за кордон, не знаючи ні країну для поїздки, ні фінальну точку. Найбільша кількість переселенців, звичайно, припала на сусідні з Україною країни: Польща, Молдова, Угорщина, Словаччина, Румунія.Бабійчук Анастасія Валеріївна
керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав
Детальніше
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12