Стягнення заборгованості

Стягнення заборгованості. Юридична консультація, консультація юриста - юридична компанія Домінанта

Навігація по сторінці

На що варто звернути увагу під час укладання договору із грошовим зобов’язанням 

 • Строки виконання зобов’язання (строк повернення всієї суми боргу або періодичних платежів);
 • умови виконання зобов’язання;
 • валюта виконання зобов’язання (у т. ч. курсова різниця між валютою кредитування та валютою погашення заборгованості);
 • умови припинення зобов’язання;
 • умови і строки сплати процентів, штрафів, пені (у т. ч. підстави для нарахування процентів та пені, порядок нарахування і т. ін.);
 • зміни умов основного зобов'язання;
 • умови розірвання договору та припинення зобов’язань (у т. ч. достроково);
 • якщо зобов’язання забезпечується (неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності) і предметом такого забезпечення є грошова сума, рухоме або нерухоме майно – обов’язково слід звертати увагу на кількісні, якісні, технічні характеристики предмета забезпечення, його розмір (вартість), аналізувати підстави та умови реалізації такого предмета та умови виникнення й переходу на нього прав (володіння, користування, розпорядження) кредитора.

У випадку порушення договірних зобов’язань порушене право підлягає захисту. Під захистом права розуміють державно-примусову діяльність, спрямовану на відновлення порушеного права суб`єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов'язку зобов`язаною стороною. Спосіб захисту може бути визначений як міра державного примусу, за допомогою якої відбувається досягнення бажаного для особи, право чи інтерес якої порушені, правового результату.

Стягнення заборгованості в судовому порядку

На сьогодні існує велика кількість судової практики – висновків суду найвищої інстанції, прийнятих із метою формування сталості та єдності правозастосовної практики в питаннях щодо стягнення заборгованості. Але кожна ситуація, кожний договір є по-своєму унікальними, а їхні умови, по суті, визначальними для правильного вирішення спору. Кожна сторона повинна доводити суду свою правоту належними, достатніми й допустимими доказами.

Не варто забувати і про те, що розв’язання спору можливе й в досудовому (позасудовому) порядку. Поміж усього іншого, боржник у зобов’язанні, як часто буває, демонструє недобросовісну поведінку, яка може мати свій вираз у наступному:

 • не відповідає на дзвінки, не чинить жодних дій, спрямованих на виконання зобов’язань і врегулювання суперечностей;
 • позбавляється від наявного в нього майна через його переоформлення на третіх осіб, щоб унеможливити його втрату або обмеження в користуванні внаслідок невиконання ним взятих на себе договірних зобов’язань;
 • «виводить» грошові кошти з наявних рахунків у банківських установах;
 • чинить інші дії, направлені на уникнення або ускладнення притягнення його до відповідальності.

Такі дії можуть істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, ускладнити чи зробити неможливим ефективний захист і поновлення порушених прав та інтересів заявника.

В таких випадках закон передбачає можливість захистити порушене право, зокрема шляхом вжиття заходів забезпечення позову (накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, заборона вчиняти певні дії та інше, метою яких є охорона матеріально-правових інтересів заявника від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити заявнику реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийнято на його користь, зокрема задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Стягнення заборгованості

Послуги юриста зі стягнення заборгованості

У рамках підготовки до судового розгляду, адвокати АО «КФ «Домінанта»:

 • докладно вивчать обставини справи й наявні в розпорядженні клієнта документи;
 • визначать сильні та слабкі сторони;
 • проаналізують перспективу вирішення спору та його розв’язання на вашу користь;
 • визначать пріоритет застосування тих чи інших норм права, ефективну стратегію захисту і представництва ваших інтересів;
 • належним чином підготують необхідний пакет документів до суду;
 • в разі потреби вчинять дії з відшукання певних доказів або отримання додаткової необхідної інформації чи документів.

Переваги співпраці з юристами Адвокатського об’єднання «КФ «Домінанта»:

 • позитивний досвід вирішення спорів із стягнення заборгованості вже понад 15 років;
 • постійно практикуючі фахівці найвищої кваліфікації;
 • комплексний і змістовний підхід до вирішення справ;
 • можливість залучення до справ штатних консультантів, фахівців із оподаткування та бухгалтерського обліку, фінансистів, аудитора.


Працюючи з кожним клієнтом, фахівці АО «КФ «Домінанта» керуються принципами адвокатської етики та гарантують найкращі рішення навіть у надзвичайно складних спорах.

Останні новини

 • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України - Юридична компанія «Доминанта»

  АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

  Грицик Віталій Іванович

  керуючий партнер, адвокат

  Детальніше
 • Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії - Юридична компанія «Доминанта»

  Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії

  Згідно даних Київської школи економіки (KSE) cтаном на кінець серпня розмір прямих збитків завданий інфраструктурі України внаслідок військових дій рф становить 113,5 млрд дол. США. І хоча війна ще не закінчилась, проте перемога вже близько, а саме тому відразу постає питання які механізми відшкодування понесеної шкоди існують та куди звертатися аби мати можливість отримати таке відшкодування?

  В статті наш адвокат – Юлія Маршук проаналізує можливі адміністративні та судові (національний, міжнародний) механізми відшкодування понесеної шкоди. 

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше
 • Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду - Юридична компанія «Доминанта»

  Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду

  24.02.2022 року російська федерація підступно розпочала війну проти України та  принесла руйнацію небачених масштабів та спустошення міст, сіл нашої держави. Але попри всі руйнування найболючішим є те, що російські окупанти завдають непоправну шкоду здоров’ю наших громадян та, на жаль, вбивають їх. Беззаперечно, що з часом російська федерація буде нести повну відповідальність перед українцями за завдану матеріальну шкоду, а також за шкоду здоров’ю та вбивства.

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто