Стягнення заборгованості

Навігація по сторінці
На що варто звернути увагу під час укладання договору із грошовим зобов’язанням
- Строки виконання зобов’язання (строк повернення всієї суми боргу або періодичних платежів);
- умови виконання зобов’язання;
- валюта виконання зобов’язання (у т. ч. курсова різниця між валютою кредитування та валютою погашення заборгованості);
- умови припинення зобов’язання;
- умови і строки сплати процентів, штрафів, пені (у т. ч. підстави для нарахування процентів та пені, порядок нарахування і т. ін.);
- зміни умов основного зобов'язання;
- умови розірвання договору та припинення зобов’язань (у т. ч. достроково);
- якщо зобов’язання забезпечується (неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком, правом довірчої власності) і предметом такого забезпечення є грошова сума, рухоме або нерухоме майно – обов’язково слід звертати увагу на кількісні, якісні, технічні характеристики предмета забезпечення, його розмір (вартість), аналізувати підстави та умови реалізації такого предмета та умови виникнення й переходу на нього прав (володіння, користування, розпорядження) кредитора.
У випадку порушення договірних зобов’язань порушене право підлягає захисту. Під захистом права розуміють державно-примусову діяльність, спрямовану на відновлення порушеного права суб`єкта правовідносин та забезпечення виконання юридичного обов'язку зобов`язаною стороною. Спосіб захисту може бути визначений як міра державного примусу, за допомогою якої відбувається досягнення бажаного для особи, право чи інтерес якої порушені, правового результату.
Стягнення заборгованості в судовому порядку
На сьогодні існує велика кількість судової практики – висновків суду найвищої інстанції, прийнятих із метою формування сталості та єдності правозастосовної практики в питаннях щодо стягнення заборгованості. Але кожна ситуація, кожний договір є по-своєму унікальними, а їхні умови, по суті, визначальними для правильного вирішення спору. Кожна сторона повинна доводити суду свою правоту належними, достатніми й допустимими доказами.
Поміж усього іншого, боржник у зобов’язанні, як часто буває, демонструє недобросовісну поведінку, яка може мати свій вираз у наступному:
- не відповідає на дзвінки, не чинить жодних дій, спрямованих на виконання зобов’язань і врегулювання суперечностей;
- позбавляється від наявного в нього майна через його переоформлення на третіх осіб, щоб унеможливити його втрату або обмеження в користуванні внаслідок невиконання ним взятих на себе договірних зобов’язань;
- «виводить» грошові кошти з наявних рахунків у банківських установах;
- чинить інші дії, направлені на уникнення або ускладнення притягнення його до відповідальності.
Такі дії можуть істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду, ускладнити чи зробити неможливим ефективний захист і поновлення порушених прав та інтересів заявника.
В таких випадках закон передбачає можливість захистити порушене право, зокрема шляхом вжиття заходів забезпечення позову (накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, заборона вчиняти певні дії та інше, метою яких є охорона матеріально-правових інтересів заявника від можливих недобросовісних дій з боку відповідача з тим, щоб забезпечити заявнику реальне та ефективне виконання судового рішення, якщо воно буде прийнято на його користь, зокрема задля попередження потенційних труднощів у подальшому виконанні такого рішення.

Послуги юриста зі стягнення заборгованості
У рамках підготовки до судового розгляду, адвокати АО «КФ «Домінанта»:
- докладно вивчать обставини справи й наявні в розпорядженні клієнта документи;
- визначать сильні та слабкі сторони;
- проаналізують перспективу вирішення спору та його розв’язання на вашу користь;
- визначать пріоритет застосування тих чи інших норм права, ефективну стратегію захисту і представництва ваших інтересів;
- належним чином підготують необхідний пакет документів до суду;
- в разі потреби вчинять дії з відшукання певних доказів або отримання додаткової необхідної інформації чи документів.
Переваги співпраці з юристами Адвокатського об’єднання «КФ «Домінанта»:
- позитивний досвід вирішення спорів із стягнення заборгованості вже понад 15 років;
- постійно практикуючі фахівці найвищої кваліфікації;
- комплексний і змістовний підхід до вирішення справ;
- можливість залучення до справ штатних консультантів, фахівців із оподаткування та бухгалтерського обліку, фінансистів, аудитора.
Працюючи з кожним клієнтом, фахівці АО «КФ «Домінанта» керуються принципами адвокатської етики та гарантують найкращі рішення навіть у надзвичайно складних спорах.
Поширені запитання
Можу я отримати консультацію онлайн чи по телефону щодо стягнення заборгованості?
Так, ви можете зателефонувати за номером +38 048 784 88 88 або залишити заявку на сайті. Ми звʼяжемося з вами, уточним деталі і передамо ваш запит нашому спеціалісту (адвокату, юристу).
Чи обовʼязково звертатись до суду для стягнення заборгованості чи є інші способи?
Ми можемо допомогти вирішити це питання лише в судовому порядку.
Які терміни розгляду спорів про стягнення заборгованості?
В суді першої інстанції мінімальний термін розгляду – 4-6 місяців.
Інші послуги судової практики
Ключові фахівці
Останні новини
-
Як бізнесу відшкодувати збитки від військової агресії рф
З’являється все більше нових рішень за позовами бізнесу до росії з вимогою про відшкодування матеріальних збитків, спричинених військовими діями. І це не дивно, адже згідно з даними аналітичного центру при Київській школі економіки, загальна сума прямих збитків, що включає в себе державні підприємства та приватних осіб-підприємців, оцінюється в 13 мільярдів доларів. Але питання отримання компенсації бізнесом на законодавчому рівні ще не вирішене. Наразі єдиним способом залишається подання позову до суду про стягнення матеріальних збитків з рф. Адвокат Юлія Маршук у співавторстві з керуючим партнером – Віталієм Грициком прописали важливі кроки та механізми для компаній та підприємців, аби отримати рішення національного суду і мати можливість його реалізувати в майбутньому.
-
Алгоритм отримання фізичними особами компенсації за знищене/пошкоджене росією майно
Нещодавно Президентом було підписано Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України». Даний Закон набере чинність 22.05.2023 року.
Наш адвокат, Юлія Маршук, проаналізувала положення даного закону, та підготувала коротку аналітику – на що варто звернути увагу громадянам в питанні отримання компенсації.
-
АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12