Сімейні спори

Сімейні суперечки. Юридична консультація, консультація юриста - юридична компанія Домінанта

Кваліфікований фахівець у сфері сімейного права завжди може знайти оптимальний спосіб вирішення конфлікту з урахуванням усіх особливостей вашої ситуації. Юристи АО «КФ «Домінанта» із сімейних спорів нададуть вам кваліфіковані послуги на будь-якому етапі конфлікту:

 • детальний аналіз вашої ситуації і створення оптимальної стратегії;
 • підготовка й подача позову до судової інстанції;
 • оскарження незаконного рішення суду в апеляційній і касаційній інстанції;
 • формування грамотної правової позиції;
 • повний супровід сімейного спору.

Чому ми?

 • 18 років досвіду;
 • професіоналізм;
 • комплексний підхід до вирішення будь-якого питання.
Сімейні спори

Як поділити майно при розлученні?

Згідно з чинним законодавством України, розділ майна може відбуватися як між подружжям, так і між людьми, які не перебували в офіційному шлюбі. При виникненні спорів, суд може не визнати майно спільним і зменшити (збільшити) частку кожного з учасників спору.

Для того, щоб зберегти цілісність майна, адвокат може подати клопотання до суду про накладення арешту на майно або заборону вчинення тих чи інших дій, пов'язаних з майном (продаж, оренда і тд). Суд має право задовольнити запит і накласти арешт до вирішення справи по суті.

В Україні діє презумпція спільності майна, згідно з якою майно, придбане в шлюбі, вважається загальним. При цьому, рівень прибутків кожного з подружжя не має значення. Наприклад, якщо в сім'ї працював тільки чоловік, а дружина вела домашнє господарство і фінансового не вкладалася в бюджет, то будь-яка покупка, здійснена в шлюбі, буде вважатися спільно нажитим майном.

Презумпція може бути спростована в суді, враховуючи час, мету або обставини, за яких було придбано те чи інше майно.

Подати на аліменти: правила і нюанси процедури

За офіційними даними розмір аліментів гарантовано становить 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. При цьому, необхідно враховувати, що аліменти можуть стягуватися як у вигляді фіксованої суми, так і в якості відсотка від прибутків відповідача.

Аліменти можуть призначити в суді, якщо адвокат знайде відомості про офіційні прибутки відповідача і доведе його платоспроможність. У разі, якщо суд отримає докази того, що витрати відповідача перевищують прибутки, при цьому, він не зможе вказати на джерело, розмір аліментів може бути збільшений. Те ж саме станеться, якщо відповідач зможе виплачувати суму вищу, ніж призначено українським законодавством.

Змінити суму виплат за аліментами в більшу сторону можна в суді, в тому випадку, якщо позивач доведе, що дитина потребує лікування або має особливі потреби для повноцінного розвитку. Є можливість змінити суму виплат по аліментах і в меншу сторону. Для цього платник повинен надати докази необхідності лікування у зв'язку з погіршенням стану здоров'я, наявності непрацездатних батька, матері, чоловіка або дружини. Також суд може зменшити розмір аліментів, якщо у платника присутні інші діти.

Як оскаржити, визнати батьківство або позбавити його?

По закону необхідно звертатися до суду.

Слід пам'ятати, що оскарження батьківства можливе тільки після досягнення дитиною повноліття.

Позов про визнання батьківства, навпаки, необхідно подавати, як можна швидше. Максимальний термін - 1 рік з того моменту, як чоловік дізнався або міг дізнатися про своє батьківство.

Позбавлення батьківських прав через суд можливе, тільки якщо буде доведена нездатність одного або обох батьків виконувати свої обов'язки для догляду за дитиною.

До таких ситуацій належать:

 • експлуатація дитини для своїх потреб;
 • надмірне вживання алкоголю та наркотиків;
 • моральне і фізичне насильство;
 • відсутність турботи про дитину;
 • недостатнє забезпечення його матеріальними та духовними
 • благами;
 • небажання або неможливість брати участь у його вихованні;
 • відсутність необхідного медикаментозного лікування.

Також за рішенням суду клопотання про позбавлення батьківських прав може бути задоволено, якщо один з батьків засуджений за статтею, пов'язаною зі злочином, вчиненим по відношенню до дітей.

У вирішенні таких складних конфліктів вам не обійтися без допомоги фахівця в сімейних спорах, який подбає про те, щоби ваші права були захищені та грамотно представлені в суді. Юристи та адвокати АО «КФ «Домінанта» надають своїм клієнтам консультації, займаються підготовкою необхідних документів, організовують переговори з дружиною або чоловіком і захищають ваші інтереси в суді.

Поширені запитання

Що входить в вартість ваших послуг з вирішення сімейних спорів?

1) Аналіз вашої ситуації, 2) формування правової позиції та її погодження з вами, 3) збір доказів (написання адвокатських запитів, клопотань), 4) підготовка позовної заяви та пакету документів до неї для подачі в суд, 5) представництво в суді.

Чи консультуєте ви по телефону, онлайн щодо сімейних спорів?

Так, наші спеціалісти можуть проконсультувати вас онлайн щодо поділу майна при розлученні, подачі аліментів, оскарження, визнання чи позбавлення батьківства, а також щодо інших питань, які стосуються сімейних спорів. Ви можете зателефонувати за номером або заповнити заявку на сайті.

Які терміни розгляду судових спорів?

В суді першої інстанції мінімальний термін розгляду – 4-6 місяців.

Останні новини

 • Як бізнесу відшкодувати збитки від військової агресії рф - Юридична компанія «Доминанта»

  Як бізнесу відшкодувати збитки від військової агресії рф

  З’являється все більше нових рішень за позовами бізнесу до росії з вимогою про відшкодування матеріальних збитків, спричинених військовими діями. І це не дивно, адже згідно з даними аналітичного центру при Київській школі економіки, загальна сума прямих збитків, що включає в себе державні підприємства та приватних осіб-підприємців, оцінюється в 13 мільярдів доларів. Але питання отримання компенсації бізнесом на законодавчому рівні ще не вирішене. Наразі єдиним способом залишається подання позову до суду про стягнення матеріальних збитків з рф. Адвокат Юлія Маршук у співавторстві з керуючим партнером – Віталієм Грициком прописали важливі кроки та механізми для компаній та підприємців, аби отримати рішення національного суду і мати можливість його реалізувати в майбутньому.

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше
 • Алгоритм отримання фізичними особами компенсації за знищене/пошкоджене росією майно - Юридична компанія «Доминанта»

  Алгоритм отримання фізичними особами компенсації за знищене/пошкоджене росією майно

  Нещодавно Президентом було підписано Закон України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України». Даний Закон набере чинність 22.05.2023 року.

  Наш адвокат, Юлія Маршук, проаналізувала положення даного закону, та підготувала коротку аналітику – на що варто звернути увагу громадянам в питанні отримання компенсації.

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше
 • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України - Юридична компанія «Доминанта»

  АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

  Грицик Віталій Іванович

  керуючий партнер, адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто