Сімейні спори

Сімейні суперечки. Юридична консультація, консультація юриста - юридична компанія Домінанта

Практика сімейних спорів є досить специфічною, її особливість проявляється в тому, що в основному такі спори стосуються відносин між близькими людьми, що апріорі позбавляє можливості самостійно прийти до консенсусу. Звичайно, завжди найкращим варіантом є мирне врегулювання питань, проте як показує практика, колишнє подружжя з огляду на власні переконання вже не в змозі налагодити відносини для вирішення спірних питань.

На додаток, сімейні спори, як правило, завжди проявляються в ланцюговому взаємозв’язку, тобто коли все починається із позовної заяви про розірвання шлюбу й закінчується розподілом майна та стягненням аліментів.

Основоположні принципи сімейного законодавства в Україні визначає головний нормативно-правовий акт – Конституція. Стаття 51 визначає, що сім'я, дитинство, материнство й батьківство охороняються державою й нормами, які регулюють сімейні відносини, а також гарантують об'єктивне вирішення сімейних спорів, права і свободи кожного члена сім'ї. Крім Конституції України, врегулювання сімейних відносин регламентує Сімейний кодекс.

Сімейні спори часто представляють собою конфлікти, які стосуються поділу спільного майна, стягнення аліментів або питань виховання та проживання дітей. Якщо розбіжності вже неможливо залагодити на рівні родини – сторонам треба звернутися за професійною допомогою.

Послуги юриста із сімейних спорів

Кваліфікований фахівець у сфері сімейного права завжди може знайти оптимальний спосіб вирішення конфлікту з урахуванням усіх особливостей вашої ситуації. Юристи АО «КФ «Домінанта» із сімейних спорів нададуть вам кваліфіковані послуги на будь-якому етапі конфлікту:

 • детальний аналіз вашої ситуації і створення оптимальної стратегії;
 • підготовка й подача позову до судової інстанції;
 • оскарження незаконного рішення суду в апеляційній і касаційній інстанції;
 • формування грамотної правової позиції;
 • повний супровід сімейного спору.

Чому ми?

 • 18 років досвіду;
 • професіоналізм;
 • комплексний підхід до вирішення будь-якого питання.

Наші спеціалісти із сімейного права нададуть ефективну правову допомогу як у межах юридичної консультації з приводу сімейного спору, так і щодо комплексного супроводу всієї процедури в суді. Кожна ситуація є індивідуальною, а тому наші фахівці завжди підходять до розв’язання проблеми з повною відповідальністю, враховуючи тенденції судової практики та законодавства.

Етапи співпраці з юристами АО «КФ «Домінанта»:

 1. Первинне звернення, аналіз ситуації.
 2. Підписання договору про надання адвокатських послуг.
 3. Формування правової позиції та попереднє погодження її з клієнтом.
 4. Збір доказів, підготовка адвокатських запитів, клопотань, заяв.
 5. Підготовка позовної заяви та пакету документів до неї, подача в суд.
 6. Представництво інтересів клієнта в суді першої інстанції, в разі потреби – в суді апеляційної, касаційної інстанції.

Співпрацюючи з фахівцями Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта», ви можете бути впевнені, що вся конфіденційна інформація, яка була використана для підготовки матеріалів і під час розгляду справи, є предметом адвокатської таємниці.

У яких випадках потрібно звертатися до адвоката з розлучень?

Процедура розлучення з обопільної згоди дуже проста і вимагає лише подачі заяви в РАЦС. Але в разі, коли бажання йде тільки від одного з подружжя – шлюборозлучний процес проходить виключно через суд. Ускладнюючими обставинами в таких ситуаціях є наявність дітей, спільного майна, нажитого в шлюбі, вагітність дружини, наявність дитини віком до 1 року.

Розділ спільного майна можливий на підставі угоди подружжя або за рішенням суду. Якщо деталі та умови поділу вийшло залагодити самостійно, залишається лише укласти письмову угоду й завірити її в нотаріуса. У разі конфлікту інтересів справа про поділ майна розглядається в суді. У всіх цих випадках неймовірно важко домогтися об'єктивного рішення без допомоги адвоката.

Як поділити майно при розлученні?

Згідно з чинним законодавством України, розділ майна може відбуватися як між подружжям, так і між людьми, які не перебували в офіційному шлюбі. При виникненні спорів, суд може не визнати майно спільним і зменшити (збільшити) частку кожного з учасників спору.

Для того, щоб зберегти цілісність майна, адвокат може подати клопотання до суду про накладення арешту на майно або заборону вчинення тих чи інших дій, пов'язаних з майном (продаж, оренда і тд). Суд має право задовольнити запит і накласти арешт до вирішення справи по суті.

В Україні діє презумпція спільності майна, згідно з якою майно, придбане в шлюбі, вважається загальним. При цьому, рівень прибутків кожного з подружжя не має значення. Наприклад, якщо в сім'ї працював тільки чоловік, а дружина вела домашнє господарство і фінансового не вкладалася в бюджет, то будь-яка покупка, здійснена в шлюбі, буде вважатися спільно нажитим майном.

Презумпція може бути спростована в суді, враховуючи час, мету або обставини, за яких було придбано те чи інше майно.

Подати на аліменти: правила і нюанси процедури

За офіційними даними станом на 1 липня 2021 року розмір аліментів гарантовано становить 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. Таким чином, на дитину до 6 років - 1006 грн, від 6 до 18 років - 1255 грн. При цьому, необхідно враховувати, що аліменти можуть стягуватися як у вигляді фіксованої суми, так і в якості відсотка від прибутків відповідача.

Рекомендовані суми аліментів за даними на 1 липня 2021 року дещо відрізняються від призначених державою:

на дитину до 6 років - 2013 грн;
на дитину від 6 до 18 років - 2510 грн.

Вищевказані аліменти можуть призначити в суді, якщо адвокат знайде відомості про офіційні прибутки відповідача і доведе його платоспроможність. У разі, якщо суд отримає докази того, що витрати відповідача перевищують прибутки, при цьому, він не зможе вказати на джерело, розмір аліментів може бути збільшений. Те ж саме станеться, якщо відповідач зможе виплачувати суму вищу, ніж призначено українським законодавством.

Змінити суму виплат за аліментами в більшу сторону можна в суді, в тому випадку, якщо позивач доведе, що дитина потребує лікування або має особливі потреби для повноцінного розвитку. Є можливість змінити суму виплат по аліментах і в меншу сторону. Для цього платник повинен надати докази необхідності лікування у зв'язку з погіршенням стану здоров'я, наявності непрацездатних батька, матері, чоловіка або дружини. Також суд може зменшити розмір аліментів, якщо у платника присутні інші діти.

Як оскаржити, визнати батьківство або позбавити його?

Закон України в цьому відношенні прохає від позивача звернення до суду із заявою, де він вимагає виключити особисті дані людини, яка вважається батьком, з актового запису про народження дитини.

Слід пам'ятати, що оскарження батьківства можливе тільки після досягнення дитиною повноліття. Позов про визнання батьківства, навпаки, необхідно подавати, як можна швидше. Максимальний термін - 1 рік з того моменту, як чоловік дізнався або міг дізнатися про своє батьківство.

Позбавлення батьківських прав через суд можливе, тільки якщо буде доведена нездатність одного або обох батьків виконувати свої обов'язки для догляду за дитиною.

До таких ситуацій належать:

 • експлуатація дитини для своїх потреб;
 • надмірне вживання алкоголю та наркотиків;
 • моральне і фізичне насильство;
 • відсутність турботи про дитину;
 • недостатнє забезпечення його матеріальними та духовними
 • благами;
 • небажання або неможливість брати участь у його вихованні;
 • відсутність необхідного медикаментозного лікування.

Також за рішенням суду клопотання про позбавлення батьківських прав може бути задоволено, якщо один з батьків засуджений за статтею, пов'язаною зі злочином, вчиненим по відношенню до дітей.

У вирішенні таких складних конфліктів вам не обійтися без допомоги фахівця в сімейних спорах, який подбає про те, щоби ваші права були захищені та грамотно представлені в суді. Юристи та адвокати АО «КФ «Домінанта» надають своїм клієнтам консультації, займаються підготовкою необхідних документів, організовують переговори з дружиною або чоловіком і захищають ваші інтереси в суді.

Останні новини

 • Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду - Юридична компанія «Доминанта»

  Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду

  24.02.2022 року російська федерація підступно розпочала війну проти України та  принесла руйнацію небачених масштабів та спустошення міст, сіл нашої держави. Але попри всі руйнування найболючішим є те, що російські окупанти завдають непоправну шкоду здоров’ю наших громадян та, на жаль, вбивають їх. Беззаперечно, що з часом російська федерація буде нести повну відповідальність перед українцями за завдану матеріальну шкоду, а також за шкоду здоров’ю та вбивства.

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше
 • Добровільний та судовий порядок поділу майна подружжя - Юридична компанія «Доминанта»

  Добровільний та судовий порядок поділу майна подружжя

  Існування такого інституту як «поділ майна подружжя» зумовлено закріпленням в чинному законодавстві України принципу презумпції спільності майна подружжя. Суть даного принципу полягає у тому, що все майно, набуте за час шлюбу, є спільною сумісною власністю чоловіка та дружини, в рівних частках, незалежно від того, чи мав один з подружжя дохід чи ні. Проте існують ситуації, коли необхідно припинити право спільної сумісної власності та передати майно у особисту приватну або спільну часткову власність. Цей процес і є поділом майна подружжя.

  Сітніков Микита Романович

  помічник адвоката

  Детальніше
 • Чи можна оскаржити заповіт в Україні: законні підстави - Юридична компанія «Доминанта»

  Чи можна оскаржити заповіт в Україні: законні підстави

  На жаль, дуже часто зустрічаються випадки, коли законні спадкоємці після смерті родича дізнаються про існування заповіту не на їх користь, а в деяких випадках, взагалі, на користь невідомої їм особи. Проте, в даному випадку не слід опускати руки — є законні підстави визнати заповіт недійсним. В цій статті ми зібрали головні можливості та підстави для оскарження заповіту з юридичної точки зору.

  Криворучко Вікторія Олегівна

  адвокат, кандидат юридичних наук

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто