Сімейні спори

Сімейні суперечки. Юридична консультація, консультація юриста - юридична компанія Домінанта

Кваліфікований фахівець у сфері сімейного права завжди може знайти оптимальний спосіб вирішення конфлікту з урахуванням усіх особливостей вашої ситуації. Юристи АО «КФ «Домінанта» із сімейних спорів нададуть вам кваліфіковані послуги на будь-якому етапі конфлікту:

 • детальний аналіз вашої ситуації і створення оптимальної стратегії;
 • підготовка й подача позову до судової інстанції;
 • оскарження незаконного рішення суду в апеляційній і касаційній інстанції;
 • формування грамотної правової позиції;
 • повний супровід сімейного спору.
Сімейні спори

Етапи співпраці з юристами АО «КФ «Домінанта»

Чому ми?

 • 18 років досвіду;
 • професіоналізм;
 • комплексний підхід до вирішення будь-якого питання.

Етапи співпраці:

 1. Первинне звернення, аналіз ситуації.
 2. Підписання договору про надання адвокатських послуг.
 3. Формування правової позиції та попереднє погодження її з клієнтом.
 4. Збір доказів, підготовка адвокатських запитів, клопотань, заяв.
 5. Підготовка позовної заяви та пакету документів до неї, подача в суд.
 6. Представництво інтересів клієнта в суді першої інстанції, в разі потреби – в суді апеляційної, касаційної інстанції.

Співпрацюючи з фахівцями Адвокатського об'єднання «КФ «Домінанта», ви можете бути впевнені, що вся конфіденційна інформація, яка була використана для підготовки матеріалів і під час розгляду справи, є предметом адвокатської таємниці.

Як поділити майно при розлученні?

Згідно з чинним законодавством України, розділ майна може відбуватися як між подружжям, так і між людьми, які не перебували в офіційному шлюбі. При виникненні спорів, суд може не визнати майно спільним і зменшити (збільшити) частку кожного з учасників спору.

Для того, щоб зберегти цілісність майна, адвокат може подати клопотання до суду про накладення арешту на майно або заборону вчинення тих чи інших дій, пов'язаних з майном (продаж, оренда і тд). Суд має право задовольнити запит і накласти арешт до вирішення справи по суті.

В Україні діє презумпція спільності майна, згідно з якою майно, придбане в шлюбі, вважається загальним. При цьому, рівень прибутків кожного з подружжя не має значення. Наприклад, якщо в сім'ї працював тільки чоловік, а дружина вела домашнє господарство і фінансового не вкладалася в бюджет, то будь-яка покупка, здійснена в шлюбі, буде вважатися спільно нажитим майном.

Презумпція може бути спростована в суді, враховуючи час, мету або обставини, за яких було придбано те чи інше майно.

Подати на аліменти: правила і нюанси процедури

За офіційними даними розмір аліментів гарантовано становить 50% від прожиткового мінімуму на дитину відповідного віку. При цьому, необхідно враховувати, що аліменти можуть стягуватися як у вигляді фіксованої суми, так і в якості відсотка від прибутків відповідача.

Аліменти можуть призначити в суді, якщо адвокат знайде відомості про офіційні прибутки відповідача і доведе його платоспроможність. У разі, якщо суд отримає докази того, що витрати відповідача перевищують прибутки, при цьому, він не зможе вказати на джерело, розмір аліментів може бути збільшений. Те ж саме станеться, якщо відповідач зможе виплачувати суму вищу, ніж призначено українським законодавством.

Змінити суму виплат за аліментами в більшу сторону можна в суді, в тому випадку, якщо позивач доведе, що дитина потребує лікування або має особливі потреби для повноцінного розвитку. Є можливість змінити суму виплат по аліментах і в меншу сторону. Для цього платник повинен надати докази необхідності лікування у зв'язку з погіршенням стану здоров'я, наявності непрацездатних батька, матері, чоловіка або дружини. Також суд може зменшити розмір аліментів, якщо у платника присутні інші діти.

Як оскаржити, визнати батьківство або позбавити його?

По закону необхідно звертатися до суду.

Слід пам'ятати, що оскарження батьківства можливе тільки після досягнення дитиною повноліття.

Позов про визнання батьківства, навпаки, необхідно подавати, як можна швидше. Максимальний термін - 1 рік з того моменту, як чоловік дізнався або міг дізнатися про своє батьківство.

Позбавлення батьківських прав через суд можливе, тільки якщо буде доведена нездатність одного або обох батьків виконувати свої обов'язки для догляду за дитиною.

До таких ситуацій належать:

 • експлуатація дитини для своїх потреб;
 • надмірне вживання алкоголю та наркотиків;
 • моральне і фізичне насильство;
 • відсутність турботи про дитину;
 • недостатнє забезпечення його матеріальними та духовними
 • благами;
 • небажання або неможливість брати участь у його вихованні;
 • відсутність необхідного медикаментозного лікування.

Також за рішенням суду клопотання про позбавлення батьківських прав може бути задоволено, якщо один з батьків засуджений за статтею, пов'язаною зі злочином, вчиненим по відношенню до дітей.

У вирішенні таких складних конфліктів вам не обійтися без допомоги фахівця в сімейних спорах, який подбає про те, щоби ваші права були захищені та грамотно представлені в суді. Юристи та адвокати АО «КФ «Домінанта» надають своїм клієнтам консультації, займаються підготовкою необхідних документів, організовують переговори з дружиною або чоловіком і захищають ваші інтереси в суді.

Останні новини

 • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України - Юридична компанія «Доминанта»

  АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

  Грицик Віталій Іванович

  керуючий партнер, адвокат

  Детальніше
 • Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії - Юридична компанія «Доминанта»

  Способи відшкодування шкоди заподіяної внаслідок збройної агресії росії

  Згідно даних Київської школи економіки (KSE) cтаном на кінець серпня розмір прямих збитків завданий інфраструктурі України внаслідок військових дій рф становить 113,5 млрд дол. США. І хоча війна ще не закінчилась, проте перемога вже близько, а саме тому відразу постає питання які механізми відшкодування понесеної шкоди існують та куди звертатися аби мати можливість отримати таке відшкодування?

  В статті наш адвокат – Юлія Маршук проаналізує можливі адміністративні та судові (національний, міжнародний) механізми відшкодування понесеної шкоди. 

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше
 • Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду - Юридична компанія «Доминанта»

  Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду

  24.02.2022 року російська федерація підступно розпочала війну проти України та  принесла руйнацію небачених масштабів та спустошення міст, сіл нашої держави. Але попри всі руйнування найболючішим є те, що російські окупанти завдають непоправну шкоду здоров’ю наших громадян та, на жаль, вбивають їх. Беззаперечно, що з часом російська федерація буде нести повну відповідальність перед українцями за завдану матеріальну шкоду, а також за шкоду здоров’ю та вбивства.

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто