Кредитні та іпотечні спори

Кредитні та іпотечні суперечки - юридична компанія Домінанта

Після фінансової кризи 2008 року кредитні та іпотечні спори стали поширеним явищем у судовій практиці. Це обумовлено великою кількістю виданих іпотечних кредитів, погашення яких для громадян виявилося неможливим. Нині, з огляду на ліквідацію частини банків, кредитні портфелі перекочували в руки колекторських (фінансових) компаній, які вживають жорстких заходів, спрямованих на стягнення заборгованості.

Адвокати АО «КФ «Домінанта» мають великий досвід з представництва інтересів фізичних та юридичних осіб у кредитних спорах. У нас є співробітники, які раніше працювали в банківських установах і знають як проходять ці процеси «зсередини».

Основними видами судових розглядів у даній галузі є:

 • Спори про стягнення заборгованостей за кредитом;
 • Спори про звернення стягнення на предмет іпотеки;
 • Спори про оскарження виконавчого напису нотаріуса;
 • Спори про визнання недійсними договорів уступки права вимоги на колекторські фірми;
 • Спори про скасування рішень реєстраторів або нотаріусів про перереєстрацію права власності на іпотечне майно за кредиторами (банками або фінансовими компаніями).

Юридична допомога в рамках кредитних та іпотечних спорів

Якщо ви стали учасником кредитного або іпотечного спору, необхідно якомога раніше одержати консультацію досвідченого адвоката. Він допоможе визначити основні позиції щодо захисту ваших інтересів і майна. Бувають випадки, коли клієнти намагаються вирішити дані питання самостійно: ведуть переговори з банками, самі представляють свої інтереси в суді. І тільки отримавши негативне рішення суду, звертаються за допомогою до юристів. Така самодіяльність, якщо людина не має досвіду в кредитних правовідносинах і тим більше в судових розглядах, може погіршити ситуацію боржника.

Основні помилки клієнтів під час самостійного захисту в кредитних спорах:

 • відсутність розуміння поточної ситуації та стратегії ведення відносин;
 • надання згоди клієнтом на реструктуризацію заборгованості на невигідних для нього умовах, внаслідок чого заборгованість тільки збільшується;
 • проведення часткових виплат на вимогу банку після закінчення строків позовної давності (в такому разі клієнт втрачає можливість домогтися повної відмови банку в його позові про стягнення заборгованості на підставі пропуску строків позовної давності);
 • самостійне ведення кредитного спору в суді за відсутності знань процесуального права (клієнт може втратити можливість надати суду свої обґрунтовані заперечення та докази, якщо пропустить встановлені законом строки або невірно складе клопотання);
 • ігнорування клієнтом судових процесів, вважаючи, що суд не прийме рішення за відсутності клієнта (в такому разі суд все одно винесе заочне рішення і стягне судові витрати).

Етапи проведення кредитних та іпотечних спорів

Що робити для мінімізації негативних наслідків, якщо вам телефонують із банку або вже подано позов до суду:

 • зібрати всі наявні у вас документи й пов'язану зі справою інформацію та звернутися до юриста за консультацією;
 • визначити з юристом можливі варіанти стратегії захисту інтересів позичальника, зіставити плюси та ризики кожного з них і залежно від конкретної ситуації визначити подальші дії;
 • якщо є ризик здійснення банком позасудового звернення стягнення на нерухомість, розглянути можливість пред'явлення самостійного позову з забороною на проведення реєстраційних дій (кращий засіб захисту – це напад);
 • якщо майно вже виставлено на торги – негайно вирішити питання про їхнє припинення, після чого вибрати варіант скасування виконавчого документа (залежно від конкретної ситуації).

Кредитні та іпотечні спори з АО «КФ «Домінанта»

З огляду на багаторічний і багатогранний досвід команди АО «КФ «Домінанта», наші фахівці в змозі надати правову допомогу за кредитними та іпотечними спорами на найвищому рівні.

Звернувшись до наших юристів, ви отримаєте:

 • кваліфіковану консультацію з усіх питань;
 • пропозиції щодо вибору тактики захисту ваших інтересів;
 • професійну допомогу в судових процесах;
 • аналіз запропонованих банком умов реструктуризації заборгованості;
 • можливість реструктуризації заборгованості на пільгових умовах (відповідно до закону для валютних кредитів).

Останні новини

 • Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду - Юридична компанія «Доминанта»

  Як отримати відшкодування за завдану росією шкоду

  24.02.2022 року російська федерація підступно розпочала війну проти України та  принесла руйнацію небачених масштабів та спустошення міст, сіл нашої держави. Але попри всі руйнування найболючішим є те, що російські окупанти завдають непоправну шкоду здоров’ю наших громадян та, на жаль, вбивають їх. Беззаперечно, що з часом російська федерація буде нести повну відповідальність перед українцями за завдану матеріальну шкоду, а також за шкоду здоров’ю та вбивства.

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше
 • Добровільний та судовий порядок поділу майна подружжя - Юридична компанія «Доминанта»

  Добровільний та судовий порядок поділу майна подружжя

  Існування такого інституту як «поділ майна подружжя» зумовлено закріпленням в чинному законодавстві України принципу презумпції спільності майна подружжя. Суть даного принципу полягає у тому, що все майно, набуте за час шлюбу, є спільною сумісною власністю чоловіка та дружини, в рівних частках, незалежно від того, чи мав один з подружжя дохід чи ні. Проте існують ситуації, коли необхідно припинити право спільної сумісної власності та передати майно у особисту приватну або спільну часткову власність. Цей процес і є поділом майна подружжя.

  Сітніков Микита Романович

  помічник адвоката

  Детальніше
 • Чи можна оскаржити заповіт в Україні: законні підстави - Юридична компанія «Доминанта»

  Чи можна оскаржити заповіт в Україні: законні підстави

  На жаль, дуже часто зустрічаються випадки, коли законні спадкоємці після смерті родича дізнаються про існування заповіту не на їх користь, а в деяких випадках, взагалі, на користь невідомої їм особи. Проте, в даному випадку не слід опускати руки — є законні підстави визнати заповіт недійсним. В цій статті ми зібрали головні можливості та підстави для оскарження заповіту з юридичної точки зору.

  Криворучко Вікторія Олегівна

  адвокат, кандидат юридичних наук

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто