Кредитні та іпотечні спори

Кредитні та іпотечні суперечки - юридична компанія Домінанта

Після фінансової кризи 2008 року кредитні та іпотечні спори стали поширеним явищем у судовій практиці. Це обумовлено великою кількістю виданих іпотечних кредитів, погашення яких для громадян виявилося неможливим. Нині, з огляду на ліквідацію частини банків, кредитні портфелі перекочували в руки колекторських (фінансових) компаній, які вживають жорстких заходів, спрямованих на стягнення заборгованості.

Адвокати АО «КФ «Домінанта» мають великий досвід з представництва інтересів фізичних та юридичних осіб у кредитних спорах. У нас є співробітники, які раніше працювали в банківських установах і знають як проходять ці процеси «зсередини».

Основними видами судових розглядів у даній галузі є:

 • Спори про стягнення заборгованостей за кредитом;
 • Спори про звернення стягнення на предмет іпотеки;
 • Спори про оскарження виконавчого напису нотаріуса;
 • Спори про визнання недійсними договорів уступки права вимоги на колекторські фірми;
 • Спори про скасування рішень реєстраторів або нотаріусів про перереєстрацію права власності на іпотечне майно за кредиторами (банками або фінансовими компаніями).

Юридична допомога в рамках кредитних та іпотечних спорів

Якщо ви стали учасником кредитного або іпотечного спору, необхідно якомога раніше одержати консультацію досвідченого адвоката. Він допоможе визначити основні позиції щодо захисту ваших інтересів і майна. Бувають випадки, коли клієнти намагаються вирішити дані питання самостійно: ведуть переговори з банками, самі представляють свої інтереси в суді. І тільки отримавши негативне рішення суду, звертаються за допомогою до юристів. Така самодіяльність, якщо людина не має досвіду в кредитних правовідносинах і тим більше в судових розглядах, може погіршити ситуацію боржника.

Основні помилки клієнтів під час самостійного захисту в кредитних спорах:

 • відсутність розуміння поточної ситуації та стратегії ведення відносин;
 • надання згоди клієнтом на реструктуризацію заборгованості на невигідних для нього умовах, внаслідок чого заборгованість тільки збільшується;
 • проведення часткових виплат на вимогу банку після закінчення строків позовної давності (в такому разі клієнт втрачає можливість домогтися повної відмови банку в його позові про стягнення заборгованості на підставі пропуску строків позовної давності);
 • самостійне ведення кредитного спору в суді за відсутності знань процесуального права (клієнт може втратити можливість надати суду свої обґрунтовані заперечення та докази, якщо пропустить встановлені законом строки або невірно складе клопотання);
 • ігнорування клієнтом судових процесів, вважаючи, що суд не прийме рішення за відсутності клієнта (в такому разі суд все одно винесе заочне рішення і стягне судові витрати).

Етапи проведення кредитних та іпотечних спорів

Що робити для мінімізації негативних наслідків, якщо вам телефонують із банку або вже подано позов до суду:

 • зібрати всі наявні у вас документи й пов'язану зі справою інформацію та звернутися до юриста за консультацією;
 • визначити з юристом можливі варіанти стратегії захисту інтересів позичальника, зіставити плюси та ризики кожного з них і залежно від конкретної ситуації визначити подальші дії;
 • якщо є ризик здійснення банком позасудового звернення стягнення на нерухомість, розглянути можливість пред'явлення самостійного позову з забороною на проведення реєстраційних дій (кращий засіб захисту – це напад);
 • якщо майно вже виставлено на торги – негайно вирішити питання про їхнє припинення, після чого вибрати варіант скасування виконавчого документа (залежно від конкретної ситуації).

Кредитні та іпотечні спори з АО «КФ «Домінанта»

З огляду на багаторічний і багатогранний досвід команди АО «КФ «Домінанта», наші фахівці в змозі надати правову допомогу за кредитними та іпотечними спорами на найвищому рівні.

Звернувшись до наших юристів, ви отримаєте:

 • кваліфіковану консультацію з усіх питань;
 • пропозиції щодо вибору тактики захисту ваших інтересів;
 • професійну допомогу в судових процесах;
 • аналіз запропонованих банком умов реструктуризації заборгованості;
 • можливість реструктуризації заборгованості на пільгових умовах (відповідно до закону для валютних кредитів).

Останні новини

 • Реструктуризація валютних кредитів: нові можливості закону - Юридична компанія «Доминанта»

  Реструктуризація валютних кредитів: нові можливості закону

  За останні декілька років законодавство України було доповнено правовими механізмами відновлення фінансового стану фізичних осіб. Зокрема, прийняття та активне впровадження положень нового Кодексу України з процедур банкрутства вже дало початок позитивній практиці списання боргів фізичної особи.

  Профатіло Галина Романівна

  адвокат

  Детальніше
 • Як повернути податкову переплату? - Юридична компанія «Доминанта»

  Як повернути податкову переплату?

  В практиці зустрічаються випадки коли платник податків має переплату за податками і у нього виникає необхідність повернути її. Як же діяти в цьому випадку?

  Необхідно одразу сказати, що право на таке повернення у платника податків існує впродовж 1095 днів від дня виникнення переплати, тобто коли він помилково та/або надмірно сплатив суми грошових зобов’язань до бюджету. Саме до сплину даного терміну платник має право подати відповідну заяву.

  Ющенко Олексій Петрович

  керівник корпоративної практики, адвокат

  Детальніше
 • Поділ бізнесу подружжя при розлученні - Юридична компанія «Доминанта»

  Поділ бізнесу подружжя при розлученні

  Питання поділу майна подружжя є не однозначним та багато в чому залежить від обставин справи, заявлених вимог, обраної

  В попередній статі ми розповідали про правові аспекти поділу майна (рухомого та нерухомого), а також боргів подружжя при розлученні. Проте, окрему, більш детальну увагу слід звернути на питання щодо розподілу бізнесу та корпоративних прав подружжя.

  Маршук Юлія Сергіївна

  адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто