Реєстрація фірми у Болгарії

Реєстрація фірми у Болгарії - юридична компанія Домінанта

Навігація по сторінці

Болгарія – незалежна європейська держава, яка стала повноправним членом ЄС у 2007 році. Тут створений сприятливий інвестиційний клімат, діє прозора система реєстрації іноземних компаній. Держава надає підтримку розвитку бізнесу нерезидентів. Реєстрація фірми у Болгарії дає багато можливостей для розвитку бізнесу. Це вихід на міжнародні ринки, робота на освоєному європейському просторі, в умовах економічної стабільності тощо.

Основною перевагою, яку надає болгарський уряд для українських бізнесменів, є податкова система, одна з найнижчих у ЄС. Податок на прибуток всього 10% та невеликий податок на дивіденди, що виплачуються нерезидентам, у розмірі 5% та утриманим податком на відсотки, що виплачуються нерезидентам, до 10%. Все перелічене вище може бути зведено до мінімуму або навіть виключено великою мережею договорів про уникнення подвійного оподаткування, підписаних Болгарією.

Ведення бізнесу в Болгарії з юристами Домінанта

Процедуру створення компанії в Болгарії було спрощено, щоб полегшити реєстрацію бізнесу та забезпечити так зване «єдине вікно», яке дозволяє швидко зареєструвати компанію. Проте іноземні інвестори, які приїжджають, щоб вивчити різні інвестиційні можливості, можуть скористатися спеціалізованою допомогою. Підприємці, які планують відкрити компанію в Болгарії, Софії чи іншому болгарському місті, можуть звернутися до юридичної фірми “Домінанта”. Ми надаємо повний пакет послуг з реєстрації бізнесу та супутніх заходів.

Відкриття компанії у Болгарії

Чому варто відкрити компанію у Болгарії?

 1. Болгарія є членом ЄС. Реєстрація фірми у Болгарії дає вам доступ до європейського ринку. Ви також отримуєте прибуткові торговельні переваги від членства в ЄС та рахунків-фактур, які приймаються у всьому світі.
 2. Стабільне економічне середовище. У Болгарії спостерігалося стійке зростання ВВП протягом останніх 5 років, за винятком періоду пандемії COVID-19. Співвідношення боргу до ВВП перебуває на дуже розумному рівні: 2022 року державний борг становить 21,10% від валового внутрішнього продукту країни. Це означає, що немає великого фінансового тиску підвищення податків. Як правило, державний борг у відсотках від ВВП використовується інвесторами для вимірювання спроможності країни проводити майбутні виплати за своїм боргом, що впливає, наприклад, на прибутковість державних облігацій.
 3. Стабільна валюта (лев). Ще однією перевагою реєстрації фірми в Болгарії є те, що ціна права прив'язана до євро. Це означає, що його коливання та вартість дуже передбачувані.
 4. Низькі податки. Болгарія є чудовим податковим притулком ЄС із фіксованою ставкою 10% для індивідуального та корпоративного податку, однією з найнижчих у Європі. Податок на дивіденди та приріст капіталу становить 5%, що означає, що ви платитимете менше 15% податку на річний дохід компанії. Податки на соціальне забезпечення також мають низькій поріг. Це обмеження є однією з основних переваг відкриття компанії у Болгарії.
 5. Угоди про уникнення подвійного оподаткування. Болгарія підписала угоди про уникнення подвійного оподаткування із 58 країнами світу. Серед них – Україна. Щоправда, у Болгарії угоди про уникнення подвійного оподаткування не застосовуються автоматично. Порядок застосування чинних податкових договорів регулюється статтями 135-142 Податково-процесуального кодексу (TSSPC).

Іноземні особи повинні відповідати певним умовам, наприклад:

 • Іноземна особа є резидентом для оподаткування в іншій державі за змістом відповідної угоди;
 • Іноземна особа є бенефіціарним власником доходу із Болгарії;
 • Іноземна особа не має постійного представництва або постійної бази на території цієї країни, із якими фактично пов'язаний відповідний дохід;
 • Дотримано особливих вимог щодо застосування угоди або її окремих положень.
 1. Доступ до європейських банків та інших платіжних систем. Відкриття банківського рахунку в Болгарії надає вам доступ до європейської фінансової системи. Болгарія має стабільну банківську систему. Їхній уряд гарантує всі депозити в банках ЄС до 100 тисяч євро. Крім того, ви можете використовувати платіжні системи, такі як Stripe та Paypal. Ви також можете відкрити рахунки Wise та Revolut.
 2. Низька вартість життя та послуг, пов'язаних з відкриттям компанії. Ще однією перевагою реєстрації фірми у Болгарії є те, що ви можете насолоджуватися низькою вартістю життя. Це заощадить вам ще більше грошей. У цій країні низькі орендні ставки на комерційну та житлову нерухомість. Ви можете зареєструвати компанію за один-два тижні, це легко та доступно. Ви також можете використати довіреність, щоб доручити місцевому юристу відкрити компанію від імені віддалено.
 3. Низькі витрати на робочу силу, висококваліфіковану та багатомовну. Тут є одна з найнижчих цін на робочу силу в Європі, а також низькі витрати на соціальне страхування. Ви можете придбати в якості співробітника великий талант, особливо в галузі IT, але при цьому за дуже конкурентоспроможними цінами. Це ще одна причина відкрити компанію у Болгарії.
 4. Є можливість купити землю у Болгарії. Людям, які не є громадянами ЄС, взагалі заборонено купувати землю в Болгарії. Однак вам дозволено зареєструвати компанію та купити землю на ім'я цієї компанії.
 5. Ідеальне розташування (Південно-Східна Європа). Болгарія зручно розташована між Європою та Азією у Південно-Східній Європі. Межує з Чорним морем, Румунією, Сербією, Македонією, Грецією та Туреччиною. Країна також має чудову інфраструктуру з чотирма аеропортами в Софії, Пловдіві, Бургасі та Варні.

Болгарську компанію можна відкрити дистанційно

Юридична фірма “Домінанта” допоможе вам відкрити бізнес у Болгарії, де б ви не знаходилися. Ви можете співпрацювати з нами з будь-якої точки земної кулі. Ми організували процес взаємодії з клієнтом таким чином, щоб співпраця була ефективною для обох сторін та комфортною для вас. Наші юристи чудові у своїй справі, дуже досвідчені та компетентні. Ми зробимо весь процес реєстрації простим та легким для вас від початку до кінця. Будь ласка, зв'яжіться з ним сьогодні, щоб отримати безкоштовний інформаційний пакет.

Основні форми юридичної присутності в Болгарії

 • Товариство з обмеженою відповідальністю (ТОВ) – юридична особа, яка підходить для ведення малого та середнього бізнесу. Учасники цієї компанії несуть обмежену фінансову відповідальність за результати діяльності організації лише у межах своїх інвестицій. Зареєстрований статутний капітал товариства з обмеженою відповідальністю має бути не менше ніж 5000 левів.
 • Акціонерне товариство – юридична особа, яка підходить для великого бізнесу і має намір залучити додаткове фінансування від населення при виконанні певних умов. Ця організація має бути створена однією або декількома фізичними чи юридичними особами. Мінімальний розмір статутного капіталу акціонерного товариства становить 50 000 левів. Для певних видів регульованого бізнесу (наприклад, банківської справи) це значення може бути вищим.
 • Повне товариство – варіант ведення бізнесу, який може бути організований щонайменше двома особами з необмеженою відповідальністю за результати спільної діяльності під загальним фірмовим найменуванням для таких партнерів. Управління ведеться разом й в цьому разі.
 • Товариство з обмеженою відповідальністю – варіант ведення бізнесу, при якому є як мінімум один партнер, який несе необмежену відповідальність за результати спільного ділового співробітництва, а також керує такою спільною діяльністю; також один або кілька партнерів з обмеженою відповідальністю несуть відповідальність у межах сум внесених ними внесків; вони не можуть брати участь в організації управління такою спільною комерційною діяльністю.

Законодавством Болгарії передбачено й інші форми бізнесу, наприклад підприємства з необмеженою відповідальністю. Однак їх співвласником може бути іноземець лише у тому випадку, якщо він є постійним мешканцем країни. Нерезиденти можуть реєструвати товариства, виступаючи їх членами, але їм не передбачені податкові пільги. Спільні підприємства мають право надавати банківські та страхові послуги (за умови отримання ліцензії). ТОВ створюються для здійснення торговельної та інвестиційної діяльності. Усі підприємства у Болгарії уніфіковані з оподаткування.

Юристи "Домінанти" допоможуть вам вибрати оптимальну форму для ведення бізнесу на території Болгарії. Ми маємо необхідну компетентність, досвід, розуміння специфіки, професіоналізм. Рішення приймається виходячи з особливостей діяльності клієнта та обсягу запланованих операцій.

Вимоги та кроки для реєстрації фірми у Болгарії

Професійну реєстрацію та обслуговування фірми в Болгарії співробітники «Домінанти» здійснюють при бажанні клієнта від початку і до кінця: від підготовки до реєстрації бізнесу і до закриття компанії. Як правило, цей процес реєстрації включає такі попередні кроки:

 • Визначення ключових бізнес-пріоритетів та видів діяльності, які ви збираєтеся реалізувати через передбачуване підприємство.
 • Призначення представника, який здійснюватиме реєстрацію та інші супутні дії у Болгарії.
 • Вибір назви майбутньої юридичної особи.
 • Збір усіх обов'язкових відомостей про засновників, бенефіціарів та керівників майбутнього підприємства.
 • Організація юридичної адреси для майбутньої компанії.
 • Визначення розміру статутного капіталу та пропорцій, у яких здійснюється пайова участь. Внесення такої суми. Надалі такий рахунок може бути використаний для проведення повсякденних операцій новоствореної компанії.
 • Підготовка установчих документів майбутньої юридичної особи.
 • Формування та оформлення стандартного пакету документів, що включає:
  1. заяву встановленої форми;
  2. заява директора (нотаріально завірена) про згоду на управління компанією;
  3. заяву (що не вимагає запевнень) про намір вчинити лише ті дії, які дозволені законодавством та доведені до відома уповноважених органів;
  4. статут із установчим протоколом;
  5. квитанції, що підтверджують факт сплати всіх реєстраційних зборів;
  6. виписки банку про внесення внесків на користь формування статутного капіталу;
  7. заяву, що підтверджує правильність усіх даних, зафіксованих у документах;
  8. довіреність – у разі делегування повноважень номінальним представникам.
 • Постановка на облік у податкових та соціальних органах.
 • Подання заяви та отримання ліцензій та спеціальних дозволів на конкретні регульовані види діяльності, якими займатиметься майбутня організація.

Останні новини

 • Створення нової компанії або релокейт бізнесу в Болгарію, Румунію, Польщу – поради юриста - Юридична компанія «Доминанта»

  Створення нової компанії або релокейт бізнесу в Болгарію, Румунію, Польщу – поради юриста

  Сьогодні ведення бізнесу в Україні, крім постійних ризиків повʼязаних з обстрілами, ускладнилось ще й регулярними відключеннями електроенергії та відсутністю звʼязку. Тому деякі підприємці, власники компаній, розглядають варіант тимчасового переміщення своєї компаній за кордон або відкриття нового бізнесу в Європі. Тож пропонуємо розглянути найближчі до України європейські країни, які мають сприятливу правову систему для відкриття нового бізнесу – це Болгарія, Румунія, Польща. Партнер та адвокат АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» – Максим Кобзов, підготував аналітичну статтю для українських підприємців, яка допоможе розібратись в юридичних та податкових тонкощах відкриття бізнесу в цих європейських країнах.

  Кобзов Максим Олексійович

  партнер, адвокат

  Детальніше
 • Реєстрація громадянина України в якості ФОП у Польщі - Юридична компанія «Доминанта»

  Реєстрація громадянина України в якості ФОП у Польщі

  В попередній статті наш адвокат розібрав питання реєстрації компанії в Польщі у формі аналогу українського товариства з обмеженою відповідальністю. Сьогодні ми поговоримо про реєстрацію в якості фізичної особи-підприємця в Польщі, визначимо, які саме податки сплачують ФОПи в Польщі та що потрібно, щоб зареєструвати себе в такій формі діяльності.
  Першопочатково, необхідно встановити легальність перебування особи на території Польщі.
 • Відкриття бізнесу в Польщі: ключові аспекти - Юридична компанія «Доминанта»

  Відкриття бізнесу в Польщі: ключові аспекти

  Ведення бізнесу в Польщі, відкриття філіалу чи створення нової компанії є привабливим для багатьох українців, адже Польща є не тільки країною-членом Європейського Союзу, а й ментально, культурно, мовно близькою та зрозумілою нам. Враховуючи достатньо стабільну економічну ситуацію в країні, порівняно низьку з іншими країнами ЄС вартість нерухомості та послуг, все більше переваг вбачається у веденні бізнесу саме в цій країні.

Контакти

Оберіть місто