Реєстрація фірми у Румунії

Реєстрація фірми у Румунії - юридична компанія Домінанта

Навігація по сторінці

Ведення бізнесу в Румунії з юристами Домінанта

Створення компанії в Румунії – правильний вибір для тих, хто хоче вийти на динамічний ринок та отримати вигоду від його унікального оподаткування (1–3% від доходу, для доходів до 1 000 000 євро), динамічної економіки та сильного потенціалу для подальшого зростання.

Юридична фірма “Домінанта” пропонує всі необхідні послуги з реєстрації бізнесу та надає вам команду експертів, що добре зарекомендувала себе, адаптовану до ваших реальних та майбутніх планів.

Чому варто відкрити компанію у Румунії?

  1. Одні із найнижчих податків у Європі. Румунія використовує дві схеми оподаткування компаній:
    1. "Мікрокомпанії" (з оборотом до 1 000 000 євро, незалежно від сфери діяльності) сплачують 1% або 3% від свого доходу. (1%, якщо вони наймають співробітника, 3%, якщо не наймають).
    2. Компанії з оборотом понад 1000000 євро платять 16% від свого прибутку.

    Податок на дивіденди складає 5%. Приватні особи сплачують 10% від свого доходу, знову ж таки фіксований податок. Нічого зайвого, жодних авансових платежів, обов'язкових соціальних податків тощо.

    1. Фіскальна стабільність. Податок на прибуток залишається незмінним із 1 січня 2005 року. Податок для мікрокомпаній залишається дуже низьким із 1 січня 2009 року.
    2. Гнучкість володіння компанією. Ви можете мати компанію в Румунії як єдиний акціонер. З липня 2020 року ви можете мати більше однієї компанії, будучи єдиним акціонером, Вам, очевидно, не потрібно мати місцевого жителя як партнера.

    Ви можете отримати дивіденди кожні 3 місяці. Якщо ви НЕ бажаєте отримувати дивіденди протягом тривалого періоду або назавжди, це також варіант, який ви можете використовувати без будь-яких фінансових наслідків. Існує безліч інших заходів, які стимулюють ділову активність та забезпечують гнучкість для власників бізнесу.

    1. Дуже солідний банківський сектор. Румунія – країна із здоровим банківським сектором. Ставка NPL у ньому одна з найнижчих у Європі, а депозити громадян значно вищі (майже +50%), ніж кредити, що видаються. Завдяки найстарішому керуючому Центрального банку світу Мугуру Ісареску банківський сектор країни пропонує стабільне ділове середовище без ризику негативних сюрпризів.
    2. Найшвидший інтернет у Європі + хороша міська інфраструктура. Румунію зазвичай називають країною із найшвидшою швидкістю інтернету в Європі, що входить до трійки країн світу! При цьому в її містах гарна міська інфраструктура, парки та низка інших визначних пам'яток. Десятки тисяч емігрантів, які живуть у великих містах Румунії, можуть підтвердити цей факт
    3. Гнучкий урбанізм. Якщо ви зацікавлені у відкритті виробництва або інвестуванні в нерухомість, ви скоро зрозумієте, що Румунія є досить гнучкою, коли справа доходить до урбанізму. Якщо у вас є хороші консультанти, ви легко зможете скористатися різними існуючими перевагами для інвесторів, і дотримуючись закону, ви зможете просуватися у своїх інвестиціях, не будучи заблокованим протягом тривалого часу.
    4. Зростання економіки. У той час як у деяких секторах Румунія є провідними країнами Європи, існує безліч інших секторів, де є можливості для поліпшення. Їхні автомагістралі будуть побудовані протягом наступних 20 років, інфраструктура водопостачання, каналізації, іригації та навколишнього середовища також отримає значний інвестиційний імпульс. Те саме стосується цифровізації, державної освіти та охорони здоров'я та багато іншого. Румунія продовжуватиме зростати найближчими роками.
    5. Близько 80 мільярдів євро виділено ЄС на період 2020-2026 років. Ґранти ЄС на період 2020–2026 років плюс пакет, узгоджений для Румунії у зв'язку з пандемією коронавірусу, становлять близько 80 мільярдів євро. Очікується, що ця сума збільшить інвестиції майже у всі сектори румунської економіки та допоможе їй піднятися на новий рівень продуктивності та ефективності.
    6. Країна з сильним потенціалом зростання/підвищеним наявним доходо. У період 2014-2019 років Румунія була однією з провідних країн Європи за темпами зростання ВВП. До коронавірусу це мало повторитися в 2020 році. З сильними промисловим, автомобільним, ITC, сільськогосподарським та іншими секторами Румунія стане однією з країн із раннім відновленням у найближчі роки!

    У той же час наявний дохід жителів Бухареста становить 160% від середнього по Європі (за даними Євростату). Румунія як країна все ще знаходиться на рівні 72% у цьому напрямку. У той же час є більше румунських міст, які наслідують приклад столиці, де населення має доход близько 80-100% від середнього по Європі. Споживання сильне, і воно стає сильнішим з року в рік (серед провідних країн Європи щодо приросту споживання за останні 6 років). 

Реєстрація фірми в Румунії: яке нормативно-правове середовище?

Відповідно до звіту Світового банку про реформу регулювання, Румунія посіла перше місце у Східній Європі та друге місце у світі у цій сфері. У звіті «Ведення бізнесу 2016» Румунія отримує компліменти експертів за те, що вона спростила, прискорила та здешевила створення нового бізнесу та початок торгівлі. Крім зниження корпоративного податку до фіксованої ставки в 16%, уряд пом'якшив нормативні вимоги з усіх напрямків, починаючи від дозволів на будівництво та закінчуючи митними процедурами та трудовим законодавством.

Наскільки легко набрати співробітників в Румунії?

Румунія змогла втримати безробіття нижче рівня 6%. Але з великою, добре освіченою робочою силою та низькою середньою заробітною платою у іноземних компаній не повинно виникнути особливих труднощів, коли справа доходить до найму. Завдання, як завжди, полягає в тому, щоб забезпечити найвищу якість кандидатів та ефективність процесу найму. Щоб отримати консультацію з цього питання та трудового законодавства Румунії, зв'яжіться з нашою командою.

Чи доступні фінансові стимули для українського бізнесу?

Румунія пропонує широкий спектр фінансових стимулів іноземних інвесторів. До них належать податкові пільги, дешеві кредити та безкоштовний доступ до комунальних послуг з особливими перевагами для інвесторів, які прагнуть створити робочі місця у неблагополучних районах.

Відкриття компанії у Румунії

А банківські послуги доступні для інвесторів у Румунії?

Майже всі комерційні банки Румунії були приватизовані, і іноземні банки відіграють важливу роль у фінансовому секторі країни. Це допомогло розширити спектр, якість та ефективність фінансових послуг, доступних міжнародному діловому співтоваристві, та інвестори, які бажають розпочати бізнес у Румунії, знайдуть для себе широкий спектр доступних послуг. Ми можемо допомогти вам у процесі відкриття банківського рахунку в Румунії: просто зв'яжіться з нами, і ми все налагодимо.

Реєстрація фірми у Румунії: який тип організації вибрати?

Найкращим типом компанії для переважної більшості інвесторів тут є ТОВ, товариство з обмеженою відповідальністю. Реєстрація ТОВ в Румунії дає більше переваг у порівнянні з особистими компаніями (які сплачують більше податків), тоді як публічні компанії з обмеженою відповідальністю (PLC або SA) сплачують більше податків та мають більше зобов'язань та обмежень.

Реєстрація ТОВ у Румунії: податки, які ви платитимете в майбутньому

  • При доходах до 1 000 000 євро для будь-якого виду діяльності, включаючи торгівлю, послуги, виробництво тощо, ви сплачуєте 1-3% податку на прибуток і у вас немає інших податкових зобов'язань (податок для мікрокомпаній).
  • Винятками діяльності може бути: Банки, Страхові компанії, і т.д.
  • Ви сплачуєте 1% податку з виручки, якщо у компанії працює 1 співробітник. Це може бути акціонер чи адміністратор компанії.
  • Ви сплачуєте 3% податку з виручки, якщо у компанії немає співробітника.
  • При виручці понад 1000000 євро ваша компанія вступає в режим 16% податку на прибуток.

Податок на дивіденди

  • Податок на дивіденди складає 5% від дивідендів, що розподіляються.
  • Дивіденди можуть виплачуватись один раз у триместр.
  • Дивіденди не є обов'язковими. Ви можете отримувати стільки, скільки забажаєте (у межах прибутку компанії), отримувати менше або взагалі не отримувати.
  • Залежно від вашого податкового резидентства ми вивчимо двосторонню угоду між вашою країною та Румунією та налаштуємо все правильно, щоб уникнути подвійного оподаткування дивідендів).
  • Інших податків сплачувати не треба!
  • Акціонер компанії або її адміністратор не зобов'язані щомісяця сплачувати податки на соціальне забезпечення в Румунії лише тому, що він володіє/керує компанією.

Режим ПДВ

Основні факти

  • У багатьох країнах кожна нова компанія отримує свій код ПДВ одразу після створення. Після цього він нараховує та сплачує ПДВ із самого початку. У Румунії цього немає.
  • Ось чому нова компанія в Румунії отримує свій податковий номер, а потім отримує свій код VIES, але їй потрібно буде окремо подати заявку на код ПДВ, якщо їй потрібна ця можливість.
  • Код ПДВ замінить код VIES і це буде остання цифра, яку ви вкажете у своїй документації.

Поріг 300 000 лей і до якого рівня достатньо коду VIES?

  • За доходів до 61 000 євро ви можете не отримувати код ПДВ. Без ПДВ ви не будете зобов'язані стягувати ПДВ з клієнтів, коли вони знаходяться в межах території Румунії.
  • Якщо ваш дохід перевищує 61 000 євро, вам необхідно буде отримати код ПДВ як зобов'язання.
  • Розрахунок порога 300 000 лей не має відношення до місця знаходження ваших клієнтів. Це дійсно загалом, незалежно від того, чи перебувають вони в Румунії, Європейському Союзі чи деінде у світі.

Коли обов'язково потрібно отримати код ПДВ

  • Якщо ви продаєте послуги компаніям в межах Європейського Союзу, вам необхідно отримати код VIES для нашої компанії, щоб уникнути нарахування/сплати ПДВ.
  • Якщо ви купуєте/продаєте продукти або товари компаніям/у компаній або купуєте послуги у компаній у межах Європейського Союзу, вам необхідно отримати код VIES, але також обов'язковий код ПДВ для вашої компанії, щоб уникнути нарахування/сплати ПДВ. (Отже, у цьому випадку отримання коду ПДВ дозволяє вам не стягувати його з ваших клієнтів усередині спільноти).

Останні новини

  • Контрольована іноземна компанія – оподаткування та звітність - Юридична компанія «Доминанта»

    Контрольована іноземна компанія – оподаткування та звітність

    З 01 січня 2022 р. набули чинності положення Податкового кодексу щодо регулювання контрольованих іноземних компаній (КІК). Отже, цей рік буде першим, за який власники таких компаній повинні будуть звітувати.

    З початку повномасштабної війни значна частка українського бізнесу була релокована за кордон. Коло наших співвітчизників, що є власниками закордонних компаній, значно розширилось, а, отже, збільшилось і коло тих, хто з отриманням статусу контролера КІК зобов’язаний звітувати перед державою та в деяких випадках сплачувати податки. Тому пропонуємо розглянути основні норми чинного законодавства в цьому питанні.

    Ющенко Олексій Петрович

    керівник корпоративної практики, адвокат

    Детальніше
  • АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України  - Юридична компанія «Доминанта»

    АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України

    Грицик Віталій Іванович

    керуючий партнер, адвокат

    Детальніше
  • Створення нової компанії або релокейт бізнесу в Болгарію, Румунію, Польщу – поради юриста - Юридична компанія «Доминанта»

    Створення нової компанії або релокейт бізнесу в Болгарію, Румунію, Польщу – поради юриста

    Сьогодні ведення бізнесу в Україні, крім постійних ризиків повʼязаних з обстрілами, ускладнилось ще й регулярними відключеннями електроенергії та відсутністю звʼязку. Тому деякі підприємці, власники компаній, розглядають варіант тимчасового переміщення своєї компаній за кордон або відкриття нового бізнесу в Європі. Тож пропонуємо розглянути найближчі до України європейські країни, які мають сприятливу правову систему для відкриття нового бізнесу – це Болгарія, Румунія, Польща. Партнер та адвокат АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» – Максим Кобзов, підготував аналітичну статтю для українських підприємців, яка допоможе розібратись в юридичних та податкових тонкощах відкриття бізнесу в цих європейських країнах.

    Кобзов Максим Олексійович

    партнер, адвокат

    Детальніше

Контакти

Оберіть місто