Cупровід будівництва

Супровід будівництва. Юридична консультація - юридична компанія Домінанта

Відповідно до норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проведення будівельних робіт або реконструкції можливо тільки після реєстрації повідомлення про їх початок або отримання дозволу на будівництво (залежить від складності об'єкта). Зі свого боку оформлення дозвільної документації на будівництво в Україні представляє собою дуже складний, комплексний і тривалий процес.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» від 10 червня 2017 року, значно змінив процедуру отримання дозволів на будівництво.

Так, замість трьох документів, які дають право на проведення будівельних робіт (повідомлення, декларація, дозвіл), необхідно мати два – повідомлення (для об'єктів із незначними наслідками) і дозвіл (для категорій СС2 і СС3), а порядок оформлення дозвільної документації тепер визначається не за категорією складності об'єкта будівництва, а за класом наслідків – незначний, середній, значний.

Категорії складності об'єктів будівництва 

До незначного класу (СС1) належать об'єкти I-II категорій складності.

Об'єктами з незначними наслідками є споруди до чотирьох поверхів включно, виведення з ладу яких загрожує життю і здоров'ю до 50 осіб, які перебувають у будівлі постійно й до 100 осіб періодично, а можливі збитки досягають 2500 мінімальних заробітних плат. До цього класу не належать пам'ятки культурної спадщини (ЗУ «Про охорону культурної спадщини»), об'єкти підвищеної небезпеки (ЗУ «Про об'єкти підвищеної небезпеки») і житлові будинки вище чотирьох поверхів.

До середнього класу (СС2) належать об'єкти III-IV категорій складності.

Об'єктами будівництва з класом наслідків СС2 є ті, які не були віднесені до категорій СС1, СС3 і визначаються методом виключення.

Об'єкти V категорії складності належать до значного класу (СС3) та включають:

 • пам'ятки культурної спадщини;
 • об'єкти підвищеної небезпеки;
 • житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки понад 100 метрів;
 • житлові, громадські або багатофункціональні будівлі з рівнем можливої ​​небезпеки для здоров'я й життя людей понад 400 осіб, які постійно перебувають на об'єкті.

Послуги юридичного супроводу будівельних проектів

Юристи та адвокати АО «КФ «Домінанта» займаються отриманням дозвільної документації на будівництво з 2005 року. У своїй роботі наші фахівці враховують останні законодавчі зміни та сучасні тенденції у сфері будівництва.

Етапи співпраці з фахівцями нашої юридичної компанії в рамках послуги супроводу будівельних проектів:

 1. Консультація юриста й аналіз вихідних документів.
 2. Підписання договору про надання юридичних послуг.
 3. Передача готових дозвільних документів на будівництво або введення в експлуатацію.

У найкоротший строк наші юристи допоможуть вам оформити дозвіл на будівництво об'єкта нерухомості, що вас цікавить і ввести його в експлуатацію, дотримуючись усіх норм українського законодавства.

Оформлення дозвільної документації на будівництво

Найчастіше клієнти звертаються до нас із необхідністю отримання дозволу на будівництво приватних будинків і інших об'єктів категорії СС1. У таких випадках, для оформлення дозвільної документації, юристи Адвокатського об'єднання «КФ « Домінанта» діють у наступній послідовності:

 1. Замовлення містобудівного розрахунку, який включає розрахунок допустимих параметрів забудови, інженерних комунікацій та благоустрою з оточуючою забудовою й дотриманням діючих норм і правил.
 2. Отримання містобудівних умов і обмежень в Управлінні архітектури та містобудування.
 3. Державна експертиза проекту будівництва або реконструкції. Об'єкти категорії СС1 не підлягають обов'язковій експертизі.
 4. Подача повідомлення про початок будівельних робіт в Управління державного архітектурно-будівельного контролю.
 5. Отримання техпаспорта після завершення будівництва.
 6. Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю.
 7. Реєстрація права власності на об'єкт нерухомості в Управлінні державної реєстрації юридичного департаменту.

Юристи АО «КФ «Домінанта» професіонали своєї справи й гарантують кожному клієнту кваліфікований юридичний супровід будівельного проекту будь-якої складності.

Останні новини

 • Захист прав інвесторів у нерухомість: закон прийнято - Юридична компанія «Доминанта»

  Захист прав інвесторів у нерухомість: закон прийнято

  15 серпня 2022 року Верховна Рада ухвалила ЗУ «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому», який набуде чинності з 10.10.2022 рокуЯкі правила врегулюватиме цей новий закон та чому він важливий для інвесторів у будівництво? Розповідає Анастасія Бабійчук – керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав.

  Бабійчук Анастасія Валеріївна

  керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав

  Детальніше
 • Перевірка житлової та комерційної нерухомості перед покупкою: поради юристів - Юридична компанія «Доминанта»

  Перевірка житлової та комерційної нерухомості перед покупкою: поради юристів

  Перед тим як ставити підпис у договорі купівлі-продажу, нерухомість потрібно ретельно перевірити. Нам, як юристам, знайомі сотні випадків, коли покупці «на рівному місці» втрачали величезні гроші тільки тому, що не спромоглися провести глибоку юридичну перевірку об'єкта, що їх цікавить.

  Іванов Андрій Валентинович

  старший юрист

  Детальніше
 • Як змінилося оподаткування угод з нерухомістю у 2022 році? - Юридична компанія «Доминанта»

  Як змінилося оподаткування угод з нерухомістю у 2022 році?

  За давньою українською традицією законодавці під Новий рік підготували низку подарунків платникам податків, одним із яких стала зміна підходу до оподаткування доходів фізичних осіб під час продажу нерухомості.

  У цій статті ми розглянемо ці нововведення, і розберемо які можливості з оптимізації витрат продавця за угодою з'явилися в 2022 році. Статтю підготував Максим Кобзов, юрист Адвокатського Об'єднання «Домінанта»‎.

  Кобзов Максим Олексійович

  партнер, адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто