Cупровід будівництва

Супровід будівництва. Юридична консультація - юридична компанія Домінанта

Відповідно до норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проведення будівельних робіт або реконструкції можливо тільки після реєстрації повідомлення про їх початок або отримання дозволу на будівництво (залежить від складності об'єкта). Зі свого боку оформлення дозвільної документації на будівництво в Україні представляє собою дуже складний, комплексний і тривалий процес.

Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» від 10 червня 2017 року, значно змінив процедуру отримання дозволів на будівництво.

Так, замість трьох документів, які дають право на проведення будівельних робіт (повідомлення, декларація, дозвіл), необхідно мати два – повідомлення (для об'єктів із незначними наслідками) і дозвіл (для категорій СС2 і СС3), а порядок оформлення дозвільної документації тепер визначається не за категорією складності об'єкта будівництва, а за класом наслідків – незначний, середній, значний.

До незначного класу (СС1) належать об'єкти I-II категорій складності, до середнього класу (СС2) – об'єкти III-IV категорій складності, а об'єкти V категорії складності до значного класу (СС3).

Об'єктами з незначними наслідками є споруди до чотирьох поверхів включно, виведення з ладу яких загрожує життю і здоров'ю до 50 осіб, які перебувають у будівлі постійно й до 100 осіб періодично, а можливі збитки досягають 2500 мінімальних заробітних плат. До цього класу не належать пам'ятки культурної спадщини (ЗУ «Про охорону культурної спадщини»), об'єкти підвищеної небезпеки (ЗУ «Про об'єкти підвищеної небезпеки») і житлові будинки вище чотирьох поверхів.

Будівельні об'єкти зі значним класом наслідків (СС3) включають:

 • пам'ятки культурної спадщини;
 • об'єкти підвищеної небезпеки;
 • житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки понад 100 метрів;
 • житлові, громадські або багатофункціональні будівлі з рівнем можливої ​​небезпеки для здоров'я й життя людей понад 400 осіб, які постійно перебувають на об'єкті.

Об'єктами будівництва з класом наслідків СС2 є ті, які не були віднесені до категорій СС1, СС3 і визначаються методом виключення.

Послуги юридичного супроводу будівельних проектів

Юристи та адвокати АО «КФ «Домінанта» займаються отриманням дозвільної документації на будівництво з 2005 року. У своїй роботі наші фахівці враховують останні законодавчі зміни та сучасні тенденції у сфері будівництва.

Етапи співпраці з фахівцями нашої юридичної компанії в рамках послуги супроводу будівельних проектів:

 1. Консультація юриста й аналіз вихідних документів.
 2. Підписання договору про надання юридичних послуг.
 3. Передача готових дозвільних документів на будівництво або введення в експлуатацію.

У найкоротший строк наші юристи допоможуть вам оформити дозвіл на будівництво об'єкта нерухомості, що вас цікавить і ввести його в експлуатацію, дотримуючись усіх норм українського законодавства.

Оформлення дозвільної документації на будівництво

Найчастіше клієнти звертаються до нас із необхідністю отримання дозволу на будівництво приватних будинків і інших об'єктів категорії СС1. У таких випадках, для оформлення дозвільної документації, юристи Адвокатського об'єднання «КФ « Домінанта» діють у наступній послідовності:

 1. Замовлення містобудівного розрахунку, який включає розрахунок допустимих параметрів забудови, інженерних комунікацій та благоустрою з оточуючою забудовою й дотриманням діючих норм і правил.
 2. Отримання містобудівних умов і обмежень в Управлінні архітектури та містобудування.
 3. Державна експертиза проекту будівництва або реконструкції. Об'єкти категорії СС1 не підлягають обов'язковій експертизі.
 4. Подача повідомлення про початок будівельних робіт в Управління державного архітектурно-будівельного контролю.
 5. Отримання техпаспорта після завершення будівництва.
 6. Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю.
 7. Реєстрація права власності на об'єкт нерухомості в Управлінні державної реєстрації юридичного департаменту.

Юристи АО «КФ «Домінанта» професіонали своєї справи й гарантують кожному клієнту кваліфікований юридичний супровід будівельного проекту будь-якої складності.

Останні новини

 • Купувати нерухомість від забудовника стане безпечніше: Верховна Рада зареєструвала відповідний законопроект - Юридична компанія «Доминанта»

  Купувати нерухомість від забудовника стане безпечніше: Верховна Рада зареєструвала відповідний законопроект

  17 лютого у Верховній раді України було зареєстровано законопроект № 5091 «Про гарантування речових прав на об’єкти нерухомого майна, які будуть побудовані в майбутньому».

  Даний законопроект, у разі його прийняття, має стати дієвим способом публічного гарантування майнових прав на об’єкти незавершеного будівництва та ще неоформлені об’єкти нерухомого майна.

  Іванов Андрій Валентинович

  старший юрист

  Детальніше
 • Терміни позовної давності для іпотечної застереження - Юридична компанія «Доминанта»

  Терміни позовної давності для іпотечної застереження

  У зв'язку із закінченням ліквідаційної процедури в більшості проблемних банків, кредитні портфелі перекочували на користь факторингових організацій. Це створило новий сплеск кількості кредитних спорів, крапку в яких повинні поставити служителі Феміди.

  Цвігун Віталій Васильович

  керівник судової практики, старший юрист, адвокат

  Детальніше
 • До уваги власників «іпотечних» квартир: мораторій на стягнення втрачає дію з 21.04.2021 року! - Юридична компанія «Доминанта»

  До уваги власників «іпотечних» квартир: мораторій на стягнення втрачає дію з 21.04.2021 року!

  В Україні з 2014 року діє заборона примусового звернення стягнення на єдине житло фізичних осіб, якщо воно виступає як забезпечення зобов’язань за споживчими кредитами в іноземній валюті. Така заборона (мораторій) була встановлена з метою не допустити масового позбавлення людей житла, наданого в якості забезпечення валютних кредитів після того, як у результаті фінансової кризи 2008 року боржники втратили можливість виконувати кредитні зобов’язання.

  Хомко Світлана Василівна

  адвокат

  Детальніше

Контакти

Оберіть місто