Cупровід будівництва

Навігація по сторінці
Відповідно до норм Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», проведення будівельних робіт або реконструкції можливо тільки після реєстрації повідомлення про їх початок або отримання дозволу на будівництво (залежить від складності об'єкта). Зі свого боку оформлення дозвільної документації на будівництво в Україні представляє собою дуже складний, комплексний і тривалий процес.
Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення містобудівної діяльності» від 10 червня 2017 року, значно змінив процедуру отримання дозволів на будівництво.
Так, замість трьох документів, які дають право на проведення будівельних робіт (повідомлення, декларація, дозвіл), необхідно мати два – повідомлення (для об'єктів із незначними наслідками) і дозвіл (для категорій СС2 і СС3), а порядок оформлення дозвільної документації тепер визначається не за категорією складності об'єкта будівництва, а за класом наслідків – незначний, середній, значний.
Категорії складності об'єктів будівництва
До незначного класу (СС1) належать об'єкти I-II категорій складності.
Об'єктами з незначними наслідками є споруди до чотирьох поверхів включно, виведення з ладу яких загрожує життю і здоров'ю до 50 осіб, які перебувають у будівлі постійно й до 100 осіб періодично, а можливі збитки досягають 2500 мінімальних заробітних плат. До цього класу не належать пам'ятки культурної спадщини (ЗУ «Про охорону культурної спадщини»), об'єкти підвищеної небезпеки (ЗУ «Про об'єкти підвищеної небезпеки») і житлові будинки вище чотирьох поверхів.
До середнього класу (СС2) належать об'єкти III-IV категорій складності.
Об'єктами будівництва з класом наслідків СС2 є ті, які не були віднесені до категорій СС1, СС3 і визначаються методом виключення.
Об'єкти V категорії складності належать до значного класу (СС3) та включають:
- пам'ятки культурної спадщини;
- об'єкти підвищеної небезпеки;
- житлові, громадські або багатофункціональні будівлі заввишки понад 100 метрів;
- житлові, громадські або багатофункціональні будівлі з рівнем можливої небезпеки для здоров'я й життя людей понад 400 осіб, які постійно перебувають на об'єкті.
Послуги юридичного супроводу будівельних проектів
Юристи та адвокати АО «КФ «Домінанта» займаються отриманням дозвільної документації на будівництво з 2005 року. У своїй роботі наші фахівці враховують останні законодавчі зміни та сучасні тенденції у сфері будівництва.
Етапи співпраці з фахівцями нашої юридичної компанії в рамках послуги супроводу будівельних проектів:
- Консультація юриста й аналіз вихідних документів.
- Підписання договору про надання юридичних послуг.
- Передача готових дозвільних документів на будівництво або введення в експлуатацію.
У найкоротший строк наші юристи допоможуть вам оформити дозвіл на будівництво об'єкта нерухомості, що вас цікавить і ввести його в експлуатацію, дотримуючись усіх норм українського законодавства.

Оформлення дозвільної документації на будівництво
Найчастіше клієнти звертаються до нас із необхідністю отримання дозволу на будівництво приватних будинків і інших об'єктів категорії СС1. У таких випадках, для оформлення дозвільної документації, юристи Адвокатського об'єднання «КФ « Домінанта» діють у наступній послідовності:
- Замовлення містобудівного розрахунку, який включає розрахунок допустимих параметрів забудови, інженерних комунікацій та благоустрою з оточуючою забудовою й дотриманням діючих норм і правил.
- Отримання містобудівних умов і обмежень в Управлінні архітектури та містобудування.
- Державна експертиза проекту будівництва або реконструкції. Об'єкти категорії СС1 не підлягають обов'язковій експертизі.
- Подача повідомлення про початок будівельних робіт в Управління державного архітектурно-будівельного контролю.
- Отримання техпаспорта після завершення будівництва.
- Реєстрація декларації про готовність об'єкта до експлуатації в Управлінні державного архітектурно-будівельного контролю.
- Реєстрація права власності на об'єкт нерухомості в Управлінні державної реєстрації юридичного департаменту.
Юристи АО «КФ «Домінанта» професіонали своєї справи й гарантують кожному клієнту кваліфікований юридичний супровід будівельного проекту будь-якої складності.
Поширені запитання
Від чого залежить ваша ціна на юридичний супровід будівництва?
Ціна залежить від таких факторів як: розташування об'єкта, метраж, наявність потрібних документів, складність процедури.
Чи надаєте ви консультації онлайн щодо юридичного супроводу будівництва?
Так, наш юрист може зорієнтувати вас онлайн по загальним питанням стосовно юридичного супроводу будівництва. Але для детальної інформації, нам необхідно мати більше деталей, документів стосовно вашого обʼєкта будівництва.
Чи надаєте ви юридичні консультації щодо будівництва обʼєктів категорії СС3?
Так, наші юристи мають досвід супроводу будівництва житлових, громадських або багатофункціональних будівель категорії СС3. А також консультують щодо будівництва приватних житлових будинків.
Інші послуги нерухомості і будівництва
Ключові фахівці
Останні новини
-
Придбання об’єктів у новобудовах: що зміниться?
Після вступу в силу ЗУ «Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому» (надалі – Закон) ми публікували загальний огляд даного нормативно-правового акту. В даній статті наш юрист – Анастасія Бабійчук, керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав розгляне більш детально які саме переваги він надаcть учасниками ринку первинної нерухомості.Бабійчук Анастасія Валеріївна
керівник відділу легалізації, реєстрації бізнесу і майнових прав
Детальніше -
АО «Консалтингова фірма «ДОМІНАНТА» визнана серед провідних юридичних фірм України
-
Законодавчі обмеження щодо операцій з нерухомістю в умовах воєнного стану: ретроспектива на півроку назад
Після початку повномасштабної війни РФ проти України буквально одразу, з метою недопущення несанкціонованого втручання окупантів, рейдерства та інших небезпечних інформаційних маніпуляцій було вимкнено всі ключові державні реєстри, зокрема і Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, а також, звісно, Державний реєстр речових прав на нерухоме майно. Неминучим результатом стало повне зупинення всіх правочинів на ринку нерухомості понад, як на два місяці, що, незважаючи на гарантування юридичної безпеки для нерухомого майна українців, мало і свої негативні економічні, податкові та інші наслідки.
Згодом робота реєстрів була частково відновлена, що дозволило й частково відновити цивільний обіг нерухомого майна. Через півроку функціонування ринку нерухомості в умовах воєнного стану, можна підвести певні підсумки і проаналізувати ефективність встановлених постановою Кабміну обмежень і особливостей.
Контакти
Оберіть місто
-
Одеса
пр-т Гагаріна, 12А, БЦ «Шевченківський», пов. 12