Банкрутство фізичних осіб в Україні: актуальні умови та наслідки

Число виданих в Україні кредитів збільшується з кожним роком: в одних лише МФО (мікрофінансових організаціях) у 2019 році щомісячно в середньому видавалося 982,5 тис. позик, у 2020 – 1 млн, а у 2021 видали вже 1,2 млн. Зі зростанням виданих кредитів закономірно зростає і загальна сума боргів, які не повертаються. Прямо зараз українці мають прострочені та невиплачені заборгованості лише за швидкими позиками на загальну суму майже 15 мільярдів гривень.

За 2021 рік обсяг боргів українських громадян зріс майже на 1,5 млн грн — це майже втричі більше порівняно з попереднім роком. Якщо судити за Єдиним реєстром боржників, найбільший відсоток становлять такі види боргів:

  • кредитні заборгованості перед компаніями та організаціями - + 47%
  • борги за комунальними послугами - + 41%, загальний борг у кінці 2021-го дорівнює 72,7 млрд грн
  • борги у справах, пов'язаних з адміністративними правопорушеннями – +35%

Зазначимо, що потрапляння до Реєстру боржників іноді супроводжується для фізособи певними обмеженнями: забороною на перетин кордону, блокуванням банківських рахунків, забороною на угоди купівлі-продажу нерухомості та авто, примусовим списуванням боргів із офіційних доходів особи.

Зростання боргів в Україні

Українці дедалі частіше перестають платити за кредитами та іпотекою, накопичуючи багатотисячні заборгованості перед кредиторами. Наявність боргів лягає на людину тяжким тягарем, супроводжується колосальним тиском. У випадках, коли ситуація доходить до критичної точки і платити за кредитами немає жодної можливості, можна оголосити себе банкрутом.

Що таке банкрутство фізичної особи?

Банкрутство фізичних осіб в Україні — це визнання неплатоспроможності боржника через суд, що передбачає часткове чи повне списання боргів. Раніше оголосити себе банкрутом через суд могли лише юридичні особи, але з 2019 року така можливість з'явилася й у простих українців завдяки новому закону про банкрутство фіз. осіб. Заявити про неплатоспроможність може як фізична особа, так і фізична особа-підприємець (ФОП).

Про компанію

Юристи «Домінанти» входять у Топ експертів з питань банкрутства фізичних осіб. Ми були серед перших в Україні, хто домігся статусу банкрута для клієнта, і продовжуємо робити це сьогодні. До 2022 року нам вдалося виграти близько десятка справ щодо банкрутства фізосіб. Ми накопичили багатий досвід судової практики і готові стати на ваш захист.

Допомагаємо списати борги за кредитами, податками та ЖКГ. Знімаємо заборону на виїзд за кордон, захищаємо від судових виконавців та колекторів, допомагаємо зберегти житло. Почніть нове життя разом із юридичною компанією «Домінанта».

Перегляньте відео, щоб познайомитися з нашою командою.

Чи є закон про банкрутство фізичних осіб?

Говорити “закон про банкрутство фіз. осіб” - не зовсім правильно. Питання неплатоспроможності регулює новий Кодекс України щодо процедур банкрутства, що набрав чинності з 21 жовтня 2019 року. Він містить різні нововведення, які мають аналогічні приклади у вже існуючому світовому законодавстві. У юридичній сфері зустріли оновлений документ із оптимізмом, оскільки він значно розширює права різних категорій громадян щодо відновлення платоспроможності.

Зокрема, у книзі четвертій Кодексу про банкрутство містяться умови та порядок врегулювання фінансових проблем для фізичних осіб. Там детально описано, як оголосити себе банкрутом через суд, позбавившись кредитів частково чи повністю. Незважаючи на появу повністю легальної процедури списання боргів, кількість українців, які скористалися цією можливістю, є порівняно невеликою. Є деякі обмеження та наслідки для заявника, але ми прогнозуємо зростання популярності послуги банкрутства у найближчому майбутньому.

Які борги можна списати у межах банкрутства фіз.осіб?

  • Банківські кредити;
  • Кредити у небанківських фінансових установах (МФО);
  • Різні позики;
  • Заборгованості з комунальних послуг;
  • Теоретично можна списати навіть борги з азартних ігор, якщо надати документальні підтвердження.

Процедура банкрутства фізичної особи в Україні передбачає списання будь-яких боргів, що виникли на підставі договору. Якщо ви придбали заборгованість після підписання договору, такі фінансові зобов'язання можна обнулити шляхом набуття статусу банкрута.

Які борги не можна списати при банкрутстві?

  • Заборгованості за аліментами (нині умови розрахунку аліментів досить жорсткі, тому загальна сума може бути значною);
  • борги за єдиним соціальним внеском у ФОП (платежі, призначені для фондів соціального страхування);
  • відшкодування шкоди, що призвела до порушення здоров'я або смерті людини.

Ці фінансові зобов'язання не тільки не можна списати: за їх наявності неможливе списання боргів за процедурою банкрутства. Спочатку потрібно виконати вимоги, нерозривно пов'язані з особистістю фізичної особи, і лише після цього подавати заявку на неплатоспроможність.

Банкрутство фізичних осіб у судовій практиці

Згідно з офіційними даними, у 2020 році статус банкрута набули 35 українців. Це досить скромна практика банкрутства фізичних осіб з огляду на обсяги прострочених кредитів у країні. Пояснити це можна не лише тим, що закон порівняно новий і поки що не має значної довіри у населення. Є деякі складнощі, пов'язані з оплатою процедури. Також є деякі обмеження у правах боржника, пов'язані із визнанням неплатоспроможності. У цій статті ми детально розповідаємо, які підводні камені банкрутства фізичних осіб існують і як позбутися боргів із найменшими втратами.

Однак повернемося до судової практики: перший випадок, коли суд визнав фізичну особу банкрутом, був зафіксований у березні 2020 року. Господарський суд Запорізької області виніс ухвалу від 26.03.2020 р. у справі № 908/3329/19, згідно з якою позивач-фізична особа була визнана нездатною розрахуватися з боргами та до неї було застосовано норми нового Кодексу.

Інший такий приклад: у липні 2020 року господарський суд Києва виніс рішення, згідно з яким українського громадянина визнано банкрутом, та призначив йому план реструктуризації заборгованості з валютної іпотеки. В даному випадку боржнику була надана можливість у комфортному для себе графіку повернути кредит та не втратити своє житло. Таким чином, процедура банкрутства в Україні дозволяє, залежно від обставин, позбутися кредитів частково або повністю. При цьому особисте майно боржника може залишитись у його власності. Щоб успішно списати великі борги та вийти із скрутного фінансового стану, необхідно старанно виконати законні вимоги, бажано, із залученням професійного юриста.

Закордонний досвід доводить, що процедура особистого банкрутства є цілком виправданою. Незважаючи на те, що зараз в Україні послуга все ще не користується широкою популярністю, найближчими роками ця тенденція зміниться.

Банкрутство фізичних осіб в Україні

Які умови для банкрутства фіз. осіб?

Отже, як оголосити себе банкрутом в Україні. Запустити процедуру може не кожна фізична особа. Кодекс містить конкретні підстави для банкрутства фізичної особи. Заявити про неплатоспроможність може людина, яка відповідає таким вимогам:

  • Наявність боргів, загальна сума яких сягає щонайменше 195 000 грн.

Розмір прострочених зобов'язань боржника вимірюється у розмірі мінімальної заробітної плати. У цьому випадку загальна сума заборгованостей має становити не менше ніж 30 мінімальних зарплат. Враховуючи, що з 01 грудня 2021 року вона становить 6500 грн, достатня сума боргів для банкрутства фіз. особи складає 195 000 грн.

  • Припинення платежів за кредитами у розмірі понад 50% від місячних ставок не менше ніж 2 місяці тому.

Ця обставина є одним із підтверджень нездатності боржника виконувати вимоги кредиторів. Якщо необхідно вносити близько 5 000 гривень на місяць за позикою, але вноситься менше 2 500 гривень або не надходить ніяких платежів, позичальник може подати заявку на банкрутство.

  • Відсутність майна, що могло стати джерелом погашення боргів.

Для відкриття справи знадобиться постанова про виконавче провадження, в якій зафіксований факт відсутності майна, що належить фізичній особі та може використовуватись на оплату її заборгованостей.

  • Наявність інших доказів неплатоспроможності фізичної особи.

Якщо є інші обставини, здатні підтвердити, що боржник не зможе у найближчому майбутньому виконати свої зобов'язання за кредитами, це може стати додатковою причиною отримання статусу банкрута. Такі обставини можна умовно віднести до категорії тих, що мають загрозу платоспроможності.

Якщо боржник має вагомі підстави для банкрутства, необхідно зібрати необхідні документи та подати їх разом із заявою до суду. Подання заяви є підставою для державних органів перевірити банкрутство фізособи. Важливо: подати його може лише сам боржник, без посередників. Зрозуміло, що скласти такий документ бажано з досвідченим юристом, щоб унеможливити помилки та неточності, але подавати його необхідно особисто.

Відкриття справи про банкрутство фізичної особи: порядок дій

Алгоритм банкрутства фізичних осіб виглядає так:

  1. Необхідно подати відповідну заяву до господарського суду, додавши до неї необхідні документи на підтвердження неплатоспроможності.
  2. Протягом 5 днів суд розглядає надані документи (перевірка банкрутства) та за наявності підстав відкриває справу про неплатоспроможність. Призначається дата попереднього засідання, кредитори повідомляються про початок процедури.
  3. Відповідно до Кодексу про банкрутство, далі суд має призначити арбітражного керуючого, який відстежуватиме і контролюватиме подальші процедури — реструктуризації та безпосередньо самого банкрутства. Для призначення керуючого використовується випадковий автоматичний відбір.
  4. Протягом 30 днів боржник очікує на подання вимог від кредиторів. Як тільки вони отримані, суд має 60 днів з дати відкриття справи, щоб їх розглянути.
  5. З вимог кредиторів розробляється план реструктуризації боргу на п'ять років (у разі іпотечного кредиту — на десять років).
  6. Погодження плану реструктуризації на загальних зборах, де присутні всі зацікавлені особи, та подальше подання такого плану до суду.
  7. Якщо розроблений план реструктуризації не влаштовує кредиторів чи суд, або якщо надалі боржник не виконує його, запускається процедура банкрутства фізичної особи. Якщо є майно, що відповідає критеріям, воно продається, якщо немає майна — борги просто списуються.

ЗАЯВКА НА КОНСУЛЬТАЦИЮ

Банкрутство та реструктуризація боргів — одне й те саме?

Для фіз. особи існує дві процедури: реструктуризація боргу, що є основною, та банкрутство. На відміну від процедури для юридичних особ, визнання банкрутом фіз. особи — крайній захід, до якого звертаються лише у випадках, якщо спроби реструктуризації не увінчалися успіхом.

Перший етап – реструктуризація боргу

Головною метою процедури банкрутства фізичної особи є відновлення платоспроможності боржника. І спочатку держава намагається вирішити це питання шляхом урегулювання відносин між кредитором та боржником. Реструктуризація під наглядом арбітражного управляючого дозволяє визначити найкомфортніші умови погашення заборгованостей як для кредиторів, так і самого позичальника. По суті, реструктуризація — це спроба домовитися.

Існує кілька можливостей у рамках реструктуризації боргу: кредитори можуть відстрочити платіж, продовжити термін оплати, списати частину суми, пробачити штрафи або пені. Крім того, вихід із ситуації можна знайти шляхом залучення до сплати боргів третіх осіб за їхньою згодою. Також у законі прописано можливість відновлення платоспроможності фіз. особи шляхом працевлаштування чи перекваліфікації (ч. 4 ст. 124 КБ). Правда, не зовсім ясно, як на практиці може бути реалізований цей захід. Можливо, йдеться про аналог примусових робіт, що застосовуються для неплатників аліментів. Або ж до подібних заходів залучатимуться Центри зайнятості з відповідними програмами з найму на роботу та перекваліфікації осіб.

Очевидно, що для самих кредиторів реструктуризація боргу — єдиний вигідний результат справи. Для колекторів чи банків не так важливо, як саме ви віддасте гроші і яку їхню частину, важливо, що віддасте. Адже визнання фіз. особи банкрутом не передбачає повернення боргу, тут йдеться лише про списання заборгованостей через неможливість їх стягнути. Головне — щоб у боржника не було належного майна, яке можна було б направити на виплату кредитів, і тоді вони просто пробачать.

Реструктуризація боргів у межах банкрутства фіз. особи згідно із законом займає 120 днів. Залежно від обставин протягом цього часу із загальної суми боргу можуть зникнути штрафи та пені, якщо буде добровільне рішення кредитора, а також сума буде поділена на комплекс платежів, комфортних, насамперед, для боржника.

Другий етап - банкрутство або закриття справи

Якщо реструктуризація боргу з тих чи інших причин не відбулася у повному обсязі, справа переходить до другої стадії — визнання боржника банкрутом, тобто таким, що не може виконати існуючі фінансові зобов'язання. Як відбувається банкрутство фізичної особи: першим кроком буде затвердження майна, яке буде використано на погашення заборгованостей, — річ йде про так звану ліквідаційну масу. Частиною цієї маси може стати як безпосереднє майно боржника, так і загальне майно подружжя. Якщо підходяще майно буде знайдено, воно буде використане для стягнення, якщо майна немає, а борги неможливо реструктурувати, фіз. особу буде звільнено від фінансових зобов'язань.

Банкрутство для ФОП: у чому особливості?

Процедура банкрутства ФОП в Україні (фізичної особи-підприємця) влаштована за тією самою схемою, що й для приватної особи. ФОП також ризикує своїм особистим майном, якщо звернеться до суду для набуття статусу банкрута. Зрозуміло, якщо немає майна, отримання статусу принесе підприємцю лише репутаційні ризики. Як відомо, для засновників ТОВ такої відповідальності не передбачено: їхнє особисте майно не може бути стягнуте на сплату боргів юридичної особи.

Для ФОП процедура може обернутися втратою особистого майна, але при цьому після повного звільнення від боргів він зможе поступово повернутися до активної підприємницької діяльності.

Документи для оформлення банкрутства фізичної особи в Україні

Як подати документи на банкрутство фізичної особи? На першому етапі під час подання заяви до господарського суду необхідно надати необхідні документи для визнання фізичної особи банкрутом.

Ключові документи:

  • заява боржника, із зазначенням усіх обставин неплатоспроможності та їх документальним підтвердженням;
  • план реструктуризації - проект, який містить докладну схему погашення заборгованостей.

Повний перелік документів:

  • Документ, що підтверджує особу заявника.
  • Дані про кредиторів і боржників, де зазначені всі значні грошові суми.
  • Документ із описом майна та даними, що підтверджують наявність прав на дане майно.
  • Опис майна, що перебуває у заставі або є обтяженим іншим чином.
  • Список рахунків у банківських та інших фінансових установах.
  • Копія трудової книжки, якщо така є.
  • Декларація про майновий стан (її форму затверджено наказом Мін'юсту від 21.08.2019 р. № 2627/5).
  • Дані про угоди, які були здійснені протягом останніх 12 місяців, предметом яких була нерухомість, цінні папери, корпоративні права, автомобілі та інше майно, що коштує досить дорого.
  • Довіреність на адвоката як на особу, яка представляє інтереси.
  • Довідка про статус ФОП (фізичної особи-підприємця), якщо така є.
  • Документ, що підтверджує наявність чи відсутність непогашеної судимості, що стосується економічних злочинів.
  • Квитанція, що підтверджує оплату послуг керівника реструктуризації (чек).
  • Інші документи, здатні служити основою відкриття виробництва.

Тепер ви знаєте які документи потрібні для банкрутства фізичної особи. Якщо вам потрібна професійна допомога у підготовці, збиранні та оформленні паперів, ви можете отримати кваліфіковані послуги в юридичній компанії «Домінанта».

Яке майно слід задекларувати боржнику?

Під №6 у списку документів вище згадується "Декларація про майновий стан". Яке майно необхідно задекларувати перед набуттям статусу банкрута через суд?

  • майно за три останні роки (за кожен рік окремо);
  • майно боржника та членів сім'ї вартістю понад 30 мінімальних зарплат в Україні (станом на 1 грудня 2021 року це 195 000 грн.);
  • майно подружжя, навіть у разі розлучення протягом останніх трьох років;
  • як рухоме, і нерухоме майно. Йдеться про автомобілі, квартири, будинки, об'єкти незавершеного будівництва, нематеріальні активи, цінні папери, готівкові та безготівкові кошти.

Кому підходить процедура банкрутства фіз.особи?

Насамперед, банкрутство вигідне для людей з особливо великими боргами, але які не мають жодної можливості їх виплатити навіть після реструктуризації. І, звичайно, найкраще банкрутувати тим, у кого при цьому немає майна. Адже, якщо майно є, воно буде використане для погашення існуючих позик. Виключаючи, зрозуміло, деякі види майна, які забрати у боржника не можна за законом.

Якщо ви хочете списати борги через суд, незважаючи на скрутне фінансове становище, ви повинні мати гроші на оплату процедури. Тобто, людина з наміром збанкрутуватися, певною мірою має бути заможною. А тепер до головного питання: скільки коштує банкрутство фізичних осіб.

Скільки коштує оголосити себе банкрутом в Україні?

Щоб отримати довідку про банкрутство та успішно списати борги, потрібно не менше 54 050 гривень.

У загальну вартість послуг банкрутства фіз. особи входять такі витрати:

  • 34 050 грн. — винагорода арбітражного керуючого реструктуризацією за три місяці роботи (тут враховується розмір прожиткового мінімуму в Україні: 1 місяць участі керуючого оцінюється у п'ять прожиткових мінімумів, і у 2021 року це 11 350 грн). Це єдина грошова вимога від держави. Вноситься одним платежем перед поданням документів до суду.
  • Близько 2-4 тис. грн. — нотаріальні послуги щодо реєстраційних дій (якщо потрібно).
  • Близько 20 000 гривень – послуги адвоката з банкрутства. Це вартість участі АО «КФ» «Домінанта» у процедурі банкрутства фіз особи.
  • При цьому від сплати судового збору боржника звільнено. Це дає змогу заощадити не менше 20 000 грн.

Це актуальна відповідь на питання, скільки коштує списати борги фіз. особи. Якщо в сім'ї є кілька боржників з підставами та бажанням отримати статус банкрута, знадобиться відкриття окремих справ для кожного з них. Відповідно, загальна вартість процедури банкрутства фізичної особи для такої сім'ї буде значно вищою.

Чи можна сплатити за банкрутство фіз.особи кількома платежами?

В українському законодавстві немає положень, що передбачають відстрочення або розстрочення авансування винагороди арбітражного керуючого реструктуризацією. Зарплата керуючого за три місяці роботи - єдина обов'язкова фінансова умова до боржника в рамках оформлення неплатоспроможності. Якщо цих грошей немає, подавати заяву до суду немає сенсу — справа не будет відкрита. Якщо є серйозна потреба збанкрутуватися, гроші необхідно знайти. Повне списання великого боргу — значний плюс процедури, це вартує витрачених зусиль.

Чи можна сплатити за банкрутство фіз.особи за рахунок кредиторів?

Якщо внесені на першому етапі кошти винагороди арбітражного керівника закінчилися, але процес триває, подальша оплата його послуг відбуватиметься з допомогою коштів, отриманих від реалізації майна фіз.особи, яка проходить процедуру банкрутства. З іншого боку, можливе створення кредиторами фонду оплати послуг арбітражного управляючого.

Новини

Скільки займає процедура банкрутства фіз особи в Україні?

Процедура отримання рішення у справі займає від 3 до 12 місяців у середньому. Якщо надалі буде знайдено відповідний спосіб повернення боргів, це займе значно більше часу. Враховуючи, що у справі про банкрутство є кілька різних процедур, терміни закриття боргів можуть значно відрізнятися.

  • 8 місяців – при виплаті заборгованостей;
  • до 5 років – при реструктуризації боргів;
  • до 15 років – при виплаті іпотечних кредитів.

Які наслідки банкрутства фіз.особи?

Перш ніж подати на банкрутство боржника, потрібно знати про недоліки такого рішення. Наслідки полягають тут у окремих обмеженнях прав фізичної особи як під час процедури, так і після неї. Також банкрут зазнає чималих репутаційних втрат. Навіть якщо справа буде успішно доведена до отримання заповітного статусу, наслідки обмежуватимуть можливості людини протягом щонайменше 5 років.

Обмеження під час справи про банкрутство фізичної особи:

  • Боржник не може укласти деякі види угод: наприклад, купувати дорогі активи, продавати майно вартістю понад 60 тисяч гривень;
  • На майно накладається арешт та можливість його використання обмежується;
  • Перетин державного кордону на період процедури може бути обмежений для фіз.особи.

Ці заходи застосовуються лише тоді, коли суд об'єктивно підозрює боржника у можливості ухилятися від сплати боргів.

Наслідки після завершення процедури банкрутства:

  • Найважливіше: майно боржника, відповідне за критеріями, може бути продано з метою погашення заборгованості;
  • Людина не може подавати заяви на відкриття нової справи про банкрутство;
  • Людина втрачає статус особи з ідеальною діловою репутацією, що проявляється у негативній кредитній історії, забороні на роботу адвокатом чи приватним нотаріусом;
  • Дані про особу відображаються в реєстрі кредитних історій, що ускладнює отримання будь-яких позик;
  • Людина зі статусом банкрута зобов'язана повідомляти про його наявність під час спілкування з будь-якими потенційними кредиторами, поручителями, а також при заставі майна (потрібне письмове повідомлення).

Варто зазначити, що умови отримання банкрутства для фізичних осіб в Україні вважаються дуже лояльними та м'якими. Наприклад, у низці країн для збанкрутілих громадян діє заборона на ведення підприємницької діяльності, отримання посади депутата, роботу на держслужбі або входження до складу керівних органів підприємств.

Яке майно можна втратити під час банкрутства фіз.особи?

Все майно боржника, яке перебуває у його власності. Сюди відноситься і спільне майно подружжя. У рамках справи буде проведено інвентаризацію під наглядом арбітражного керуючого, в рамках якої буде визначено майно, що підлягає продажу, - це ліквідаційна маса. Кошти від його продажу надходитимуть на спеціальний рахунок у банківській установі.

Виняток становлять лише окремі види майна, визначені законом. Про них є нижче.

Що не можна забрати у банкрута в Україні?

  • Житло, яке є єдиним місцем проживання фіз.особи (його загальна площа не повинна перевищувати 60 кв. м, якщо це квартира, та 120 кв. м, якщо це будинок);
  • Житло, що є предметом забезпечення застави чи іпотечного кредита;
  • Заощадження з пенсійних фондів та фондів соц. страхування;
  • Неліквідне майно, а також майнові об'єкти, за допомогою якого боржник задовольняє нагальні потреби, загальна сума яких не перевищує 10 розмірів мінімальної заробітної плати в Україні;
  • Інше майно, яке не можна стягнути за законом (список можна знайти у Законі «Про виконавче провадження» від 02.06.2016 р. № 1404);
  • Майно, що належить родичам боржника. Інша справа, якщо вони хочуть добровільно погасити борги відповідно до плану реструктуризації (вони можуть це зробити).

Як зберегти іпотеку у межах банкрутства фіз.особи в Україні?

21 квітня 2021 року припинено дію мораторію на стягнення єдиного житла, яке є забезпеченням кредиту в іноземній валюті. В ціх умовах єдиний спосіб зберегти іпотеку — подати на банкрутство. І зробити це потрібно швидше, ніж кредитори встигнуть заявити про свої права на нерухомість. Якщо буде обраний спосіб реструктуризації, боржник зможе в зручному для себе графіку зробити виплати. Нагадаємо, що термін виплат у разі іпотеки сягає 15 років.

Як поводяться колектори/кредитори при банкрутстві фіз.особи?

На час проведення процедури реструктуризації і доки ведеться перевірка банкрутства, стандартний термін яких становить 120 днів, позичальник повністю звільняється від виконання зобов'язань. Відповідно до цього кредитори, зокрема колектори, припиняють будь-які контакти із позичальником. Фіз.особа отримує повний спокій на чотири місяці, доки ведеться справа про неплатоспроможність. Жодні відсотки не нараховуються.

Чи можна переписати майно перед банкрутством фіз.особи?

На час процедури діє заборона на проведення подібних дій, але якщо фактична передача майна відбулася до відкриття справи? На перший погляд законодавство прямо не говорить про цей нюанс, але у частині 5 ст. 116 є тонка згадка проблеми: у декларації за останні три роки має міститися інформація про майно членів сім'ї фізичної особи, і якщо там є значне майно, суд може визнати майновий стан боржника достатнім, щоб розрахуватися з боргами — суд відмовить у відкритті справи про неплатоспроможність. Отже, переписування квартир і машин на близьких родичів може ні до чого не привести і стати перешкодою для отримання довідки банкрута.

Чи можна програти справу про банкрутство фіз.особи?

Якщо правильно і належним чином виконати всі умови, описані в Кодексі з процедур банкрутства, ризики невдачі практично виключені. Однак рішення не на користь боржника може бути винесене у ряді випадків:

  • надана недостовірна чи неповна інформація, що стосується майнового стану фіз.особи - справа буде закрита;
  • окреме майно було приховано від кредиторів, наприклад, подаровано або продано за вкрай низькою ціною - у цьому випадку не тільки буде закрито справу, а й саму угоду може бути оскаржено, а майно - направлено на стягнення;
  • боржник с самого спочатку планує довести процес саме до реструктуризації, а чи не банкрутства — у разі цього кредитори можуть не прийняти підготовлений план;
  • члени сім'ї боржника мають значний статок: це може бути дружина, чоловік, батьки чи діти. У цьому випадку суд може відмовити у відкритті справи.

Щоб виключити подібні ризики, бажано ще на стадії підготовки документів для оформлення банкрутства фізичної особи звернутися за юридичною допомогою.

Чи потрібний адвокат при банкрутстві фіз.особи?

Перспективи успішного завершення процесу за правильного ведення справи великі. Теоретично адвокат із банкрутства не є категорично необхідним, при належній завзятості людина і самостійно може вигідно представляти власні інтереси. Проте звернення до адвоката є практично повною гарантією успіху. Якщо при самостійному веденні справи ще можливі якісь ризики, то з професійною юридичною допомогою ризики зводяться до нулю.

Досвідчений адвокат з банкрутства фізичних осіб допоможе у таких питаннях:

  • підготовка та збір документів;
  • пошук належних підстав для відкриття справи про неплатоспроможність;
  • подання документів відповідно до законних вимог;
  • представлення інтересів боржника на всіх етапах процедури.

АО «КФ» «Домінанта» має багатий досвід ведення судових справ, пов'язаних із фінансовими зобов'язаннями. Зокрема, у нашій команді є адвокат Світлана Хомко – визнаний в Україні експерт із питань банкрутства фізичних осіб із найбільшим списком успішно завершених справ.

Звертайтеся до нас, якщо хочете списати борги через суд в Україні з найменшими особистими фінансовими та репутаційними втратами. Ведення справи нашою фірмою з банкрутства дозволить унеможливити зловживання процесуальним законодавством з боку інших зацікавлених осіб, а у разі порушень — миттєво відреагувати на такі спроби.

Залишити коментар:

  • Михаил

    У меня был долг около 300 000 грн. , а также запрет на выезд заграницу , поскольку мой основной вид заработка был связан с поездками заграницу у меня не осталось источника дохода и средств на существование , а долги и пеня только росли. Адвокаты по банкротству юридической компании Доминанта провели процедуру банкротства за достаточно короткий срок – 4 месяца. Все долги , в том числе долги за коммунальные платежи были списаны , все аресты были сняты, а главное я получил возможность выезда за границу. Спасибо адвокатам компании Доминанта за решение моего вопроса
  • Олег

    У меня долг приблизительно до 200 000 грн. имеет ли смысл мне воспользоваться услугой банкротства физических лиц ? Хотел бы узнать по подробней.

      Домінанта

      Експерт юридичної компанії Домінанта

      Добрый день, Олег! Процедура следущая: подается заявление в хозяйственный суд по прописке к заявлению прилагается большой пакет документов , после чего суд открывает производство и у кредиторов есть месяц , чтобы заявить свои требования к Вам , они подают свои заявления , суд их рассматривает вносит в реестр кредиторов, после этого арбитражный управляющий собирает собрание , на собрании кредиторы рассматривают предложенный нами вариант реструктуризации. Если план реструктуризации им подходит, кредиторы его принимают человек не признается банкротом , если не подходит суд признает человека банкротом и дальше идет этап описи и продажи имущества , этим занимается арбитражный управляющий. Арбитражный управляющий составляет список , определяет имущество, которое подлежит продаже , продается на торгах имущество , если имущества нет или его недостаточно, чтобы погасить долги суд признает долги погашенными. В процедуре есть обязательный платеж 37 215 гривен аванс заработной платы арбитражного управляющего за 3 месяца , размер утвержден законом и привязан к прожиточнуму минимуму. Стоимость услуг юридической компании «Доминанта» зависит от количества кредиторов, подскажите , какое количество кредиторов у Вас?
  • Олег

    У меня 33 кредитора.

      Домінанта

      Експерт юридичної компанії Домінанта

      Олег, поскольку у Вас 33 кредитора сумма услуг составит 50 тыс грн. при подписании адвокатского договора и 5 тыс грн. с момента открытия дела и до момента завершения процедуры.

Контакти

Оберіть місто